آسان‌بار،حمل‌ونقل بین شهری بر بستر فناوری - آسان پدیا
آسان‌بار،حمل‌ونقل بین شهری بر بستر فناوری

آسان‌بار،حمل‌ونقل بین شهری بر بستر فناوری

در روزگاری زندگی می‌کنیم که فناوری و مخصوصاً فناوری اطلاعات همه امور را متحول ساخته و مهم‌تر از آن، وابسته به خود کرده است. گویی بدون بهره‌گیری از آن نمی‌توان به پیشرفت و حتی حیات ادامه داد!

کسب و کارها هم به عنوان یکی از مهم‌ترین بخش‌های اقتصاد کشور از این قافله عقب نمانده‌ و همگام با فناوری اطلاعات به سرعت در حال پیشرفت هستند. در این مطلب قصد داریم استارت‌آپی را معرفی کنیم که با بهره‌گیری از ظرفیت‌های موجود در کشور و همین‌طور یک ایده خلاقانه حمل و نقل بار را متحول ساخته است.

آسان بار بزرگ‌ترین سامانه اعلام بار در کشور است که هوشمندانه و کاملاً آسان، رانندگان را به شرکت‌‌های حمل بار ارتباط می‌دهد. شرکت فناوران داده پردازش فرتاک رایانه با نام تجاری آسان بار فعالیت خود را در ۲۶ آذر ماه ۹۵ مصادف با روز ملی حمل و نقل آغاز کرد و خود را اولین مجموعه‌ای نامید که توانسته تحت عنوان بازارگاه الکترونیکی حمل و نقل کالا از سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کل کشور مجوز فعالیت دریافت کند.

آسان بار خیلی زود شروع به پیشرفت‌هایی بزرگ کرد؛ علاوه بر اینکه توانست با ویژگی‌های منحصر به فرد و فوق‌العاده به روز خود، خیلی زود، نزد شرکت‌های حمل و نقل و رانندگان محبوبیت کسب کرده و روز به روز فعالیتش بیشتر شود، موفق شد به عنوان اولین استارت‌آپ حمل و نقل، که توانسته عنوان دانش بنیان نوع یک را از کارگروه ارزیابی و تشخیص صلاحیت شرکت‌ها و موسسات دانش بنیان دریافت کند، نام خود را در این صنعت ماندگار کند.

برخی از مهم‌ترین ویژگی‌های منحصر به فرد و فوق‌العاده آسان بار به تفکیک رانندگان و شرکت‌های حمل و نقل از این قرارند:

اپلیکیشن مخصوص شرکت‌های حمل و نقل آسان بار، به شرکت‌های حمل و نقل بار این امکان را داده که به بیش از ۳۰ هزار راننده در سراسر کشور در کمتر از ۲۰ ثانیه دسترسی داشته و بتوانند به راحتی بار خود را در سیستم ثبت کرده و وسیله نقلیه هماهنگ و مناسب بنا به شرایط محموله را پیدا کنند. نوع بار، قیمت صافی کرایه، ظرفیت و سایر مشخصات در اپلیکیشن مخصوص شرکت‌های حمل و نقل به وضوح در دسترس است.

آسان‌بار،حمل‌ونقل بین شهری بر بستر فناوری

شرکت‌های حمل و نقل علاوه بر این امکانات می‌توانند با استفاده از پنل اختصاصی خود همه بارهای ارسالی را کنترل کرده و در طول مسیر، از  مبدا تا مقصد و همین‌طور هنگام تحویل محموله آن را به صورت آنلاین رهگیری و رصد نمایند. پس از پایان سفر، شرکت‌های حمل و نقل به رانندگان امتیاز می‌دهند و این کار باعث می‌شود، کیفیت و رضایت بیش از پیش بالاتر رود.خارق‎العاده اینکه این امکانات برای شرکت‌های حمل و نقل کاملاً رایگان است.

ارائه این امکانات باورنکردنی برای اولین بار و همین‌طور رویکرد هوشمندانه آسان بار در نظر به حفظ شرکت‌های باربری سنتی به عنوان بستری امنیت بخش به حمل و نقل جاده‌ای و کمک به رشد، پوست‌اندازی، مدرن‌سازی و توسعه حمل و نقل سنتی، باعث شد صنعت حمل و نقل (بخوانید بخش سنتی صنعت که بخش عمده را به خود اختصاص می‌دهد) نگاهی مثبت به این تحول عظیم بیندازد و بدون مقاومت در برابر آن، خیلی زود آسان بار را به عنوان پلی محکم و جدانشدنی برای ارتباط میان شرکت‌های حمل و نقل و رانندگان بپذیرد.( آسان‌بار، پلی میان باربری‌ها و رانندگان)

علاوه بر شرکت‌های حمل و نقل، رانندگان هم برای اولین بار از امکاناتی برخوردار می‌شوند که تا به حال برای آنان مانند آرزو بوده است: امکاناتی مانند نمایش بارهای نزدیک به آنان، امکان جستجوی متنی و صوتی بارها، دسترسی به هزاران بار آماده حمل، مسیریابی آنلاین و امکان ارتباط مستقیم با شرکت باربری اعلام کننده بار برای هماهنگی، مذاکره و انجام توافقات لازم.

آسان‌بار،حمل‌ونقل بین شهری بر بستر فناوری

 

آسان‌بار،حمل‌ونقل بین شهری بر بستر فناوری

رانندگان با استفاده از اپلیکیشن مخصوص به خود می‌توانند بارهای مربوط به ناوگان خود را به راحتی مشاهده کرده و بار مناسب و مدنظر خود را برای حمل انتخاب کنند.می‌توان گفت مزیت اصلی استفاده از اپلیکیشن رانندگان این است که رانندگان می‌توانند بار مناسب خود را انتخاب کرده و در پایانه‌ها زمان زیادی برای پیدا کردن بار صرف نکنند. همچنین تعداد سفرهای خالی یا بدون بار که یکی از مهم‌ترین دلایل پایین بودن میزان بازده حمل و نقل جاده‌ای در ایران است پایین‌تر می‌آید.به این ترتیب رانندگان می‌توانند زمان کمتری صرف پیدا کردن بار کرده، هزینه‌های خود را با پایین آوردن سفرهای غیرضروری کاهش داده و زودتر به خانه برگردند و کنار خانواده خود باشند که این مسئله برای رانندگانی که دائماً در شهرهای مختلف و به دور از خانواده خود هستند، بسیار حائز اهمیت است. کوتاه شدن زمان انتظار برای بار، کاهش ترددهای خالی از محموله و هدر رفتن کمتر وقت، انرژی و هزینه می‌تواند باعث بهبود کیفیت زندگی رانندگان و خانواده‌های آنان شده و  همچنین از بیماری‌های رایج رانندگان مانند دردهای اسکلتی و افسردگی جلوگیری کند.

آسان‌بار،حمل‌ونقل بین شهری بر بستر فناوری

نکته جالب دیگر این است که آسان بار هیچ کمیسیونی نه از شرکت‌های حمل و نقل و نه از رانندگان نمی‌گیرد؛ تنها لازم است رانندگان حساب خود را به طور ماهیانه و با مبلغی اندک شارژ کنند که این رقم در قبال سودی که از این سیستم نثارشان می‌شود آنچنان چشمگیر نیست. این ویژگی‌ها و امکانات داده شده به رانندگان باعث شد آنان نیز به سرعت از آسان بار استقبال کنند.

و اما آسان بار پیشرفت، بلند پروازی و جاه‌طلبی‌خود را همین‌جا به پایان نرساند؛ ایده آسان بار آن‌قدر نو و دسته اول بود که سال گذشته نسخه صادراتی آسان بار با نام freightgram(فریت گرام) به بازار آمریکای شمالی و کشور کانادا عرضه شد.

اکنون می‌توان گفت نقش آسان بار محدود به بالا بردن کیفیت حمل و نقل، کاهش هدر رفت انرژی و زمان، کاهش آلودگی هوا، افزایش بهره‌وری و بازده و تحولی شگرف در این صنعت نیست، بلکه به بهبود زندگی در جامعه کمک می‌کند.

کوثر کارشناس دیجیتال مارکتینگ است و به علت استعداد و علاقه زیادی که در زمینه بازاریابی و تبلیغات آنلاین دارد در این حوزه فعالیت می‌کند.

پاسخی بگذارید