اعتصابات اخیر رانندگان کامیون صحت ندارد - آسان پدیا
اعتصابات اخیر رانندگان کامیون صحت ندارد

اعتصابات اخیر رانندگان کامیون صحت ندارد

اعتصابات اخیر رانندگان کامیون صحت ندارد

رضا تیموری روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: نارسایی هایی وجود دارد که مختص بخش حمل و نقل نیست و از طرفی به عنوان یک خانواده با تحریم های آمریکا و سوء استفاده خارجی مواجه شده ایم.

وی اظهار داشت: در صورت افزایش انتشار برخی مطالب نادرست در باره کامیونداران، این کانون صنفی در این زمینه اطلاعیه صادر خواهد کرد.
وی گفت: پیگیر مطالبات صنفی کامیونداران از جمله قانون محاسبه کرایه بار براساس تن کیلومتر از طریق ادارات و دستگاههای مربوطه هستیم.
تیموری افزود: برای اجرایی شدن قانون محاسبه کرایه بار براساس تن کیلومتر عجله ای نداریم چرا که معتقدیم در این زمینه باید کار کارشناسی و پخته ای انجام شود تا در آینده با کم ترین مشکل در مرحله اجرا روبرو شویم.( در مورد تن کیلومتر و تاریخ اجرای آن بخوانید )
طی روزهای گذشته برخی مطالب درباره اعتصاب و عدم بارگیری کامیونداران در مشهد در فضای مجازی منتشر شده بود.( گرانی لاستیک عامل اصلی اعتصابات کامیون داران است، در مورد آن بخوانید )

 خبر اعتصابات اخیر رانندگان کامیون در استان خراسان رضوی صحت ندارد

۴۰۰ هزار دستگاه کامیون با متوسط عمر ۱۷ سال، سالانه حدود ۴۰۰ میلیون تن کالا را در قالب ۳۰ میلیون سفر جاده ای در ایران حمل می کنند.
۵۱۸ هزار راننده کامیون که ۴۱ درصد آنان ۳۰ تا ۳۹ سال سن دارند در مجموعه ناوگان بار جاده ای کشور مشغول فعالیت هستند.
همچنین چهار هزار و ۱۷۶ شرکت و موسسه باربری زمینی در ایران فعال است.
۳۸ هزار راننده باربری و ۹ هزار راننده مسافربری در بخش حمل و نقل جاده ای خراسان رضوی فعالیت دارند و ۴۳ هزار و ۹۲۰ دستگاه خودرو سنگین در ناوگان جاده ای این استان وجود دارد.( در مورد مشکلاتی که رانندگان خودروهای سنگین با آنها مواجه هستند بیشتر بدانید )
۳۹۴ شرکت باربری و مسافربری، ۹۲ انجمن صنفی مسافری و ۱۷ انجمن صنفی کالا در خراسان رضوی فعال هستند.

 


منبع: ایرنا

کوثر کارشناس شبکه های اجتماعی است و به علت استعداد و علاقه زیادی که در زمینه بازاریابی و تبلیغات دارد در این حوزه فعالیت میکند،وی همچنین مدرس زبان انگلیسی است و با توجه به سابقه ی کاری خود در زمینه ی شبکه های اجتماعی نیز صاحب نظراست.

دیدگاهتان را بنویسید