خانه‌های متحرک در قالب تریلرهای کوچک و بزرگ - آسان پدیا
خانه‌های متحرک در قالب تریلرهای کوچک و بزرگ

خانه‌های متحرک در قالب تریلرهای کوچک و بزرگ

خانه خانه است دیگر! این جمله‌ای است که معمولاً بسیاری از افراد در هنگام دیدن یا خرید یک‌خانه به زبان می‌آورند. البته توجه به طراحی و ساختار یک‌خانه در هنگام خرید آن همیشه موردتوجه افراد بوده، اما دراین‌بین می‌توان با قطعیت گفت که مردم هیچ‌گاه فکر خرید خانه‌های عجیب را نیز به ذهن خود راه نداده‌اند.

خانه شما هرچقدر هم که دارای طراحی خاصی باشد، بعید است که به‌پای بعضی خانه‌ها برسد. البته دید هر فرد با فرد دیگری متفاوت است، اما بعید است کسی با دیدن خانه‌های عجیب‌وغریب، پیش خود نگوید عجب خانه منحصربه‌فردی!

بسیاری از خانه‌هایی که موردتوجه مردم قرارگرفته و بعدها به شهرت رسیدند؛ معماری‌هایی همگون با طبیعت و در اصطلاح «زیست گرا» داشته‌اند. معماران این خانه‌ها سعی کرده‌اند خانه‌ای را طراحی کنند که هیچ نمونه مشابهی نداشته باشند. بعضی از این خانه‌ها صاحبانشان را مشهور کرده‌اند و تبدیل به منبع درآمد بزرگی برایشان شده‌ است. در این بین به معرفی یک نمونه ازاین خانه های رویایی و کامل می پردازیم.

خانه‌های متحرک در قالب تریلرهای کوچک و بزرگ

بزرگ‌ترین خانه دنیا معرفی شد

این خانه متحرک و تریلر مجهز ساخت یک شرکت آمریکایی است که زندگی در هرجایی را ممکن می‌کند. شرکت آمریکایی تیمبرکرفت تاینی هومز (Timbercraft Tiny Homes) چند سالی است که با تولید خانه‌های متحرک در قالب تریلرهای کوچک و بزرگ، طرفداران زیادی پیداکرده و محصولات متنوع و باکیفیت آن هر روز مشتریان زیادی را به خود جلب می‌کنند. جدیدترین محصول این شرکت، خانه‌ی متحرک Denali XL با مساحت ۳۷ مترمربع، فضای مدرن، کاربرپسند و جادار را پیشنهاد می‌کند.

دنالی XL

دنالی XL مدل بزرگ‌تر دنالی است؛ طول تریلر یا خانه‌ی متحرک دنالی XL برابر ۱۲٫۸ متر بوده که از مدل دنالی استاندارد با ۱۱٫۲ متر بیشتر است. درواقع با توجه به ابعاد بزرگ‌تر تریلرهای خانگی جدید، حمل‌ونقل آن‌ها کمی مشکل‌تر است، به همین خاطر برای توقف‌های طولانی‌مدت در یک مکان مناسب‌تر به نظر می‌رسند. نمای بیرونی دنالی XL مشابه کلبه‌های جنگلی با سقف فلزی و دو در طراحی‌شده است.

فضای داخلی خانه‌های متحرک دنالی XL

در داخل خانه شاهد دیوارهای با طرح چوبی موازی، پوشش چوبی سقف و کف هستیم که با زیبایی در کنار هم قرارگرفته‌اند. در اصلی ورود، پشت این تریلر قرار دارد. با ورود از این در، فضای نشیمن جادار خودنمایی می‌کند. سقف بلند، پنجره‌های سقفی و نورگیر با کنترل برقی ریموت و سنسورهای تشخیص باران و پنجره‌های پرتعداد فضای بسیار جذاب و دل‌انگیزی به وجود آورده است. پس از اتاق نشیمن، آشپزخانه‌ی بزرگ و مجهز قرارگرفته است. در این فضا، طاقچه‌ی تاشو، اجاق‌گاز با صفحه ۲۴ اینچ، ۴ شعله و یک فر، یخچال‌فریزر، فشرده‌ساز زباله، ماشین ظرف‌شویی، سینک، کابینت‌ها و نورپردازی سفارشی وجود دارد.

در این خانه‌ی متحرک، دو دستگاه تهویه‌ی مطبوع با ظرفیت ۹ هزار BTU نصب‌شده که یکی از آن دو در بالای یخچال‌فریزر قرارگرفته است. پس از آشپزخانه فضا و محفظه‌های کوچکی به‌عنوان آبدارخانه طراحی‌شده است. راهروی کوچک به سرویس بهداشتی با در کشویی می‌رسد.(برای آشنایی با قدرتمندترین بوژی کش دنیا کلیک کنید)

خانه‌های متحرک در قالب تریلرهای کوچک و بزرگ

در اتاقک سرویس بهداشتی که بزرگ‌تر به نظر می‌رسد،امکانات زیر وجود دارد:

۱٫حمام با دوش قدی و قابلیت حمام بخار

۲٫دستشویی الکتریکی برای سوزاندن و خاکستر کردن ضایعات

۳٫چند قفسه

۴٫سینک و آینه

۵٫ماشین لباسشویی باقابلیت خشک‌کن

۶٫سیستم تهویه مجهز به سنسورهای رطوبتی نصب‌شده است.

انتهای راهرو تعبیه‌شده، پس از عبور از چند پله که در آن‌ها کشو هم قرار دارد، اتاق‌خواب با یک‌تخت بزرگ جلب‌توجه می‌کند. در اتاق‌خواب هم دو پنجره‌ی سقفی و نورگیر باقابلیت کنار ریموت برقی، دو چراغ مطالعه دیواری، دومین سیستم تهویه مطبوع ۹ هزار BTU، جایگاه نصب دیواری تلویزیون و یک گنجه‌ی بزرگ طراحی‌شده است.

خانه‌های متحرک در قالب تریلرهای کوچک و بزرگ

قیمت دنالی XL

دنالی XL توسط اتصال معمولی مانند کاروان به خودرو و انواع وانت پیکاپ متصل می‌شود. قیمت این خانه‌ی متحرک دوست‌داشتنی بر اساس سفارش مشتری بسیار متفاوت بوده و نمونه‌های ۵۰ هزار دلار تا ۱۰۰ هزار دلار و حتی بیشتر قابل خریداری است.

همیشه ساختمان‌های عجیب‌وغریب همیشه موردعلاقه مهندسین عمران و معماری بوده است و همین طراحی‌های خاص بازار داغی را برای افرادی که به خانه‌های عجیب علاقه دارند فراهم کرده است.

منبع: زومیت

کوثر کارشناس دیجیتال مارکتینگ است و به علت استعداد و علاقه زیادی که در زمینه بازاریابی و تبلیغات آنلاین دارد در این حوزه فعالیت می‌کند.

پاسخی بگذارید