کامیون سری ام.وی، نشانه‌ای از عزم اینترنشنال برای ارتقاء محصولات
11 - کامیون سری ام.وی، نشانه‌ای از عزم اینترنشنال برای ارتقاء محصولات

کامیون سری ام.وی، نشانه‌ای از عزم اینترنشنال برای ارتقاء محصولات

کمپانی اینترنشنال تراکس به تازگی در نمایشگاه ایندیاناپولیس ۲۰۱۸ از کامیون نیمه سنگین جدیدی در Class 6/7 رونمایی کرده و نام آن را سری MV گذاشته است. در واقع، کامیون سری MV آخرین قطعه از پروژه Horizon کمپانی اینترنشنال است که طی آن قصد دارد محصولاتش را به روز کند، و همچنین منعکس کننده قصد این شرکت برای حرکت به سوی طراحی کابین‌هایی ارتقاء یافته و راننده-محور است که پیشتر در کامیون‌های Class 8 نیز دیده شده بود.

مایکل کانسلیر، مدیر بخش کامیون و قطعات یدکی کمپانی اینترنشنال می‌گوید: « پروژه Horizon بر ارائه سطح نوینی از خدمات به مشتریان تمرکز دارد و تا آن‌جایی که ممکن است قصد دارد راحتی راننده را فراهم کند و سطح تجهیزات هوشمند را بالا ببرد. کامیون سری MV به این تعهدات جامه عمل می‌پوشاند و راحتی زیادی برای شخص راننده و حتی تعمیرکار فراهم می‌کند.»

کامیون سری ام.وی

کامیون سری ام.وی

 

کابین کامیون سری MV به گونه‌ای طراحی شده است که بتوان به راحتی از آن استفاده کرد. درب‌های جدید، پنجره‌های بزرگتری دارند و دیدی وسیع از اطراف در اختیار راننده می‌گذارند. این امر در کاهش نقاط کور نیز تأثیر زیادی دارد.

همراه با تغییر شکل درب‌ها و پنجره‌ها، محل قرارگیری آینه‌های جانبی نیز تغییر کرده است و در جایی قرار گرفته که راننده مجبور نباشد برای نگاه کردن داخل آینه سرش را برگرداند و نگاهش به جاده باشد. این طراحی جدید به کاهش درد گردن رانندگان نیز کمک زیادی می‌کند( برای خواندن مقاله رانندگی بدون درد کلیک کنید). آمپرهای جدید به همراه نمایشگر دیجیتال نیز به تازگی اضافه شده‌اند تا امکان نظارت لحظه به لحظه بر عملیات خودرو را به راننده بدهند. علاوه بر این، صفحه نمایشگر می‌تواند حداکثر ۱۵ آمپر دیجیتال شخصی‌سازی شده را نیز به نمایش بگذارد.

علاوه بر تجهیزات فوق، کامیون سری MV به سیستم الکتریکی Diamond Logic نیز مجهز است. این سیستم شاسی و تجهیزات دیگر را تراز و یکپارچه می‌کند و به رانندگان این امکان را می‌دهد که وظایفی برای سیستم تعریف کرده تا به صورت اتوماتیک اجرا شوند. سیستم Diamond Logic نزدیک به ۲۰۰ برنامه از پیش طراحی شده در کارخانه را در اختیار مشتریان می‌گذارد تا اجزاء بدنه هماهنگ و یکپارچه کار کنند و کار راننده ساده‌تر بشود. البته امکان اضافه کردن وظایف دیگر نیز وجود دارد.

کامیون سری MV به پلتفرم OnCommand Connection نیز مجهز شده است که از طریق آن می‌توان ایرادهای کامیون را از راه دور تشخیص داد. گزینه برنامه‌ریزی از راه دور نیز به راننده و مدیر ناوگان اجازه می‌دهد از طریق یک شبکه Wi-Fi امن، نرم‌افزار موتور را به روزرسانی کنند.

 

کامیون سری MV

کامیون سری MV

 

انواع پیکربندیکامیون سری MV:

کامیون سری MV در سه پیکربندی با نام های کابین معمولی، کابین بزرگ و کابین خدمه (crew cab) در اختیار مشتریان قرار می‌گیرد، موتورهای کامینز B6.7 یا کامینز L9 نیز به صورت سفارشی قابل خریداری هستند. گیربکس استاندارد، گیربکس اتوماتیک Allison 1000 HS است که به سیستم‌های FuelSense 2.0 و DynActive Shifting مجهز است. گفتنی است سیستم DynActive Shifting شامل یک مبدل گشتاور است که نقاط تعویض دنده را بر اساس شرایط و عملیاتی که کامیون در حال انجام دادن آن است تغییر می‌دهد.

کمپانی اینترنشنال در حال حاضر در حال ثبت سفارش برای کامیون سری MV است و کامیون‌های خریداری شده در بهار سال ۲۰۱۸ در اختیار مشتریان قرار خواهند گرفت.

ابراهیم تحصیلات خود را در رشته ی مدیریت تبلیغات و بازاریابی به اتمام رسانده و در سالهای گذشته علاوه بر مدیریت تیم های اجرایی متعدد، مقالات مختلفی در مجلات، روزنامه ها و فضای مجازی معتبر منتشر نموده است. ابراهیم در حال حاضر مدیر بازاریابی و تبلیغات آسان بار است.

Leave a Reply