اولـین استـارتاپ صـادراتی ایـران

قوانین و مقررات

تعریف آسان‌بار

آسان‌بار یک استارتاپ حمل‌ونقل کالا است که تحت عنوان بازارگاه الکترونیکی حمل‌ونقل کالا از سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای کل کشور مجوز فعالیت دریافت کرده است. لازم به ذکر است که آسان‌بار صرفا به عنوان پلتفرمی برای ایجاد و تسهیل ارتباط بین راننده و شرکت‌های حمل‌ونقل عمل می‌کند و کاربران از این امر آگاهی دارند و آن را می پذیرند. آسان‌بار در صدور بارنامه و فرآیندهای جانبی دیگر از قبیل تعیین مبلغ کرایه و تضمین کیفیت حمل دخالتی نخواهد داشت.

با کمک این سرویس شرکت‌های حمل‌ونقل، بار خود را اعلام می‌کنند و رانندگان وسایل نقلیه باری برای جابجایی آن اقدام می‌کنند.

حریم خصوصی

رانندگان برای ثبت نام در برنامه، کد ملی و شماره هوشمند خود را ثبت می‌کنند و سیستم بصورت خودکار اطلاعات و عکس آنها را از سازمان حمل‌ونقل جاده‌ای دریافت می‌کند.

کاربران باید قوانین و مقررات جاری شرکت را به صورت کامل مطالعه کرده و با اطلاع کامل از شرایط، آن را بپذیرند. در صورتیکه تغییراتی رخ دهد این تغییرات در همین صفحه ( وب سایت آسان‌بار به آدرس asanbar.ir  ) به‌روز رسانی می‌شود. از این رو توصیه می‌شود این صفحه را دائما مطالعه کنید.

مسئولیت حفظ و نگهداری از اطلاعات ورود به حساب کاربری شامل نام کاربری، رمز عبور و اطلاعات شخصی درج شده بر روی سایت و اپلیکیشن، بر عهده کاربران است.

استفاده از آسان‌بار

رانندگان با استفاد از سرویس آسان‌بار، این شروط و مقررات را به عنوان قواعد الزامی در روابط خود با اعلام کننده بار و نیز روابط خود با آسان‌‌بار مورد پذیرش قرار می‌دهند. همچنین اعلام‌ کننده بار نیز با استفاده از سرویس آسان‌بار این شروط و مقررات را می‌پذیرد.

آسان‌بار همواره سعی می‌کند بهترین و سریع‌ترین خدمات را به کاربران خود ارائه دهد و تمامی سفارشات ثبت شده در همان روز کاری در دست اقدام قرار می‌گیرد.

مسئولیت تامین اینترنت و سخت افزار لازم و همچنین پرداخت هزینه‌های مربوط به آنها برای استفاده از خدمات آسان‌بار بر عهده ی کاربران است.

کاربران متعهد می‌شوند پس از اتمام حمل، از اطلاعاتی که در نتیجه استفاده از آسان‌بار، از سفارش دهندگان یا رانندگان کسب کرده‌اند، هیچ‌گونه سوء استفاده‌ای نکنند.

اعلام‌کننده بار تطابق بین راننده پذیرنده درخواست و راننده‌ای که بار او را تحویل می‌گیرد و نیز کیفیت وسیله حمل‌ونقل را مورد توجه قرار می‌دهد و با تحویل بار می‌پذیرد که همه شرایط مرتبط رعایت شده است.

اعلام کننده بار اظهار می‌دارد که هرگونه اطلاعات منتشر شده بر روی پلتفرم، متقلبانه و یا ناقض حق ثالث یا گمراه کننده نخواهد بود.

ارتباطات و اعلانات بین آسان‌بار و کاربرانش از هر طریقی از جمله اپلیکیشن، پیامک و تماس تلفنی معتبر و قابل استناد است.

شرایط بارها

کاربر راننده متعهد می‌شود با رعایت کامل امانت داری و در زمان تعیین شده مرسوله را به گیرنده برساند.

کاربر سفارش‌دهنده نباید مرسولات خلاف قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران که عبارت است از :مرسوله ممنوعه، مواد مخدر، مشروبات الکلی، مواد شیمیائی توهم‌زا، مواد منفجره، محترقه، مواد سمی،اسیدی، بیماری زا و بدبو،مایعات و جامدات آتش زا و سوختنی، مواد و وسایل رادیواکتیو و بارهای با حجم و ابعاد بیشتر از مقررات شرکت را جهت حمل به کاربر راننده تحویل دهد و در صورت اطلاع، کاربر راننده مکلف به اعلام مراتب به شرکت و مراجع انتظامی می‌باشد. ضمنا هر گونه مسئولیت حقوقی و جزایی از این جهت متوجه کاربر سفارش دهنده خواهد بود. چناچه کاربر راننده جا به جایی چنین مرسولاتی را بر عهده بگیرد، شرکت ضمن لغو عضویت وی حق پیگیری از طریق مراجع قضایی را خواهد داشت.

کاربر سفارش دهنده باید عضو یک شرکت حمل‌ونقل باشد و در ثبت سفارش خود و اعلام مبلغ کرایه( به صورت خالص پرداختی به راننده) نهایت دقت و انصاف را رعایت کند.

ترتیبات مربوط به کالاهایی که حمل آنها ممنوع نیست ولی ممکن است خطراتی در پی داشته باشد، می‌تواند منوط به توافقات خاص بین اعلام‌ کننده بار و راننده شود.

پرداخت هزینه

آسان‌بار هیچگونه کمیسیونی بابت پرداختی‌ها دریافت نمی‌کند، بلکه فقط پل ارتباطی میان رانندگان و شرکت‌های حمل‌ونقل است و در فرآیند داد و ستد مبالغ هیچ دخالت و مسئولیتی ندارد. در عین حال، کاربران موظفند که هزینه‌های مربوط به آسان‌بار را مطابق با تعرفه پرداخت کنند و بدیهی است که در صورت عدم پرداخت، آسان‌بار حق توقف خدمات خود را برای کاربر مذکور خواهد داشت.

کاربران می‌پذیرند که به هیچ عنوان قبل از اینکه اطمینان لازم از طرف مقابل را حاصل کنند مبلغی را به وی پرداخت نکنند و در صورت پرداخت، عواقب آن به عهده خودشان است.

کاربر سفارش دهنده می‌پذیرد که هیچوقت درخواست “اعلام بار” ارسال نکند مگر اینکه قصد استفاده از خدمات آسان بار را داشته باشد. کاربر سفارش دهنده اگر پس از ارسال درخواست، پذیرش آن و تحویل مرسوله توسط یک کاربر راننده، درخواست را لغو کند، یا پس از پذیرش در مکان مشخص شده به عنوان مبدا تعیین شده در زمان مشخص جهت تحویل مرسوله حضور پیدا نکند، وی متعهد به پرداخت مبلغ ضرر و زیان به راننده است و آسان‌بار مسئولیتی از این بابت نخواهد داشت.

رهگیری مرسوله 

آسان‌بار جهت آگاهی مشتریان از وضعیت سفارش خود، موقعیت رانندگان و بار را بر روی نقشه به صورت آنلاین برای فرستنده ارسال می‌کند.