غیر فعال شدن کارت هوشمند تمامی ناوگان های فاقد معاینه فنی - آسان پدیا
هوشمند 1 - غیر فعال شدن کارت هوشمند تمامی ناوگان های فاقد معاینه فنی

غیر فعال شدن کارت هوشمند تمامی ناوگان های فاقد معاینه فنی

غیر فعال شدن کارت هوشمند تمامی ناوگان های فاقد معاینه فنی

معاون حمل ونقل اداره کل راهداری و حمل ونقل جاده‌ای استان از غیرفعال‌شدن کارت هوشمند کلیه ناوگان عمومی بالای یکسال بدون معاینه فنی خبر داد و گفت: در راستای اجرای قانون هوای پاک، معافیت معاینه فنی خودروهای عمومی از۵ سال به یک سال کاهش یافته وخودروهای پلاک عمومی بالای یکسال اعم از باری و مسافری باید از مراکز معاینه فنی گواهی سلامت فنی و زیست محیطی اخذ کنند. لذا طبق اعلام سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کلیه ناوگان باری با سن بالای یکسال فاقد معاینه فنی از ۲۰ آذر ماه و کلیه ناوگان مسافری با این شرایط از ۲۲ آذر ماه سال جاری غیر فعال خواهند شد.

 

غیر فعال شدن کارت هوشمند تمامی ناوگان های فاقد معاینه فنی

 

حسن عبدالملکی  افزود: از ۱۵ مهرماه سال جاری تعداد ۴۳ هزار دستگاه ناوگان باری و ۲۳ هزار دستگاه ناوگان مسافری فاقد عملکرد (فاقد بارنامه یا صورت وضعیت از ابتدای سالجاری)  غیرفعال شده‌اند، این بخش از ناوگان برای فعالیت مجدد همانند ناوگان جدید محسوب شده و برای فعالسازی باید با مراجعه به دفاتر و مراکز ثبت نام کار ت هوشمند ضمن رعایت ضوابط مربوطه مجدداً تقاضای فعال سازی کارت هوشمند خود را ارائه کنند. وی همچنین به نحوه تمدید کارت هوشمند رانندگان اشاره کرد و گفت: از ابتدای خرداد ماه سال جاری کارت هوشمند رانندگان در مدت یک سال صرفاً با شرایط زیرتمدید می‌شود:

  •  رانندگان باری ۱۸  فقره بارنامه  و طی نمودن حداقل  ۷۵۰۰ کیلومتر مسافت.
  •  رانندگان مسافری اتوبوسی ۳۵ فقره صورت وضعیت وطی نمودن حداقل  ۱۵۰۰۰  کیلومتر مسافت.
  •  رانندگان مسافری مینی بوسی ۳۵ فقره صورت وضعیت وطی نمودن حداقل  ۳۰۰۰  کیلومتر مسافت.
  •  رانندگان مسافری سواری کرایه  ۳۵ فقره صورت وضعیت وطی نمودن حداقل  ۴۵۰۰  کیلومتر مسافت.
  •  رانندگان ترانزیت ارائه ۵ فقره راهنامه بین‌المللی.

ابراهیم تحصیلات خود را در رشته ی مدیریت تبلیغات و بازاریابی به اتمام رسانده و در سالهای گذشته علاوه بر مدیریت تیم های اجرایی متعدد، مقالات مختلفی در مجلات، روزنامه ها و فضای مجازی معتبر منتشر نموده است. ابراهیم در حال حاضر مدیر بازاریابی و تبلیغات آسان بار است.

پاسخی بگذارید