خردادماه سال 97؛ صدور بارنامه الکترونیکی حمل جاده‌ای کالا - آسان پدیا
16024 - خردادماه سال 97؛ صدور بارنامه الکترونیکی حمل جاده‌ای کالا

خردادماه سال ۹۷؛ صدور بارنامه الکترونیکی حمل جاده‌ای کالا

با فراهم شدن زیرساخت‌های موردنیاز اجرای طرح صدور بارنامه الکترونیکی در بخش حمل‌ونقل عمومی جاده‌ای، از ابتدای خردادماه سال ۹۷، صدور بارنامه کاغذی حذف و بارنامه‌ها به‌صورت الکترونیکی صادر خواهند شد.
به نقل از روابط عمومی سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای، شهرام آدم نژاد معاون برنامه‌ریزی این سازمان با بیان این خبر اظهار داشت: با توجه به بررسی‌ها و برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته در زمینه کنترل و نظارت بر فعالیت ناوگان حمل‌ونقل جاده‌ای کالا، زیرساخت‌های مورد نیاز در اجرای طرح صدور بارنامه الکترونیک فراهم شد، به‌گونه‌ای که با حذف صدور بارنامه‌های کاغذی، برای هر ناوگان حامل کالا کد رهگیری صادر می‌شود که از سوی سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای و سایر دستگاه‌های نظارتی از جمله پلیس راه قابل‌کنترل و ردیابی است.

آدم‌نژاد در خصوص مزایای اجرای این سیستم اظهار داشت: تسهیل در فرآیند صدور بارنامه، حذف ترددهای غیرضروری و طی مسافت‌های طولانی جهت اخذ بارنامه، کاهش مصرف  سوخت، تسهیل در صدور بارنامه الکترونیک در بازارگاه‌های الکترونیکی ازجمله ویژگی‌ها و مزایای مهم اجرای این طرح به  شمار می‌روند.

وی در ادامه بیان کرد: بر اساس هماهنگی‌های انجام‌شده با دستگاه‌های ذی‌ربط و ادارت کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان‌های سراسر کشور، طرح مذکور تا پایان امسال به‌صورت آزمایشی اجرا می‌شود و پس از ارزیابی صحت و درستی اجرای طرح، از ابتدای خردادماه سال ۹۷ در سراسر کشور اجرا خواهد شد. معاون برنامه‌ریزی سازمان راهداری و حمل‌ونقل خاطرنشان کرد: صدور بارنامه الکترونیکی تغییر و تحول بزرگی در حوزه حمل‌ونقل جاده‌ای کالا محسوب می‌شود که امید است با همکاری و مساعدت سایر دستگاه‌ها ازجمله پلیس‌راه به بهترین نحو و با بروز کمترین مشکلی اجرا شود

سارینا فارغ التحصیل رشته مهندسی صنایع است و چندین سال است که تجربه فعالیت در حوزه بازاریابی و تبلیغات را دارد و در شرکت های استارت آپ معتبری شایستگی های خود را به اثبات رسانیده است. او تجارب زیادی از مشاغل پیشین خود کسب کرده و روز به روز پیشرفت های قابل توجهی از خود در رشته بازاریابی و تبلیغات نشان می دهد.

پاسخی بگذارید