دستورالعمل اجرایی تن – کیلومتر نهایی شد - آسان پدیا
دستورالعمل اجرایی تن – کیلومتر نهایی شد

دستورالعمل اجرایی تن – کیلومتر نهایی شد

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای در این جلسه،بررسی و تصمیم‌گیری درخصوص نحوه اجرای مرحله نهایی مصوبه ۲۰۹ شورایعالی هماهنگی ترابری کشور درخصوص تعیین نرخ حمل جاده‌ای بر اساس تن‌ – کیلومتر انجام شد و پس از بحث و بررسی پیرامون مصوبه تن کیلومتر با توجه به نهایی شدن دستورالعمل اجرایی، ابلاغ دستورالعمل و بخشنامه اجرایی مربوطه به استانها در دستور کار سازمان قرار گرفت . 

در این نشست همچنین مقرر شد نرخ شاخص بر مبنای هر تن – کیلومتر ۱۰۳۳ ریال و ضرایب مسافت به استانها اعلام شود همچنین ضریب تطبیق بین۷۵ / ۰ درصد ۲۵ / ۱ درصد توسط استانها در نظر گرفته شود.

دستورالعمل اجرایی تن – کیلومتر نهایی شد

بر اساس این گزارش با توجه به اینکه اجرای این دستورالعمل امکان دارد موارد پیش‌بینی نشده احتمالی که جامعیت همه موارد ، معیارها و دامنه‌ها را پوشش ندهد، وجود دارد، از این رو توافق گردید در صورتیکه نرخ های محاسباتی از نرخ های فعلی کمتر باشد ، نرخ فعلی ملاک عمل قرار گیرد .
این گزارش حاکی است به منظور رفع نقایص احتمالی در اجرای مصوبه تن – کیلومتر جلسات تخصصی هر ماه برگزار و با توجه به تغییرات قیمت ، اقلام هزینه‌ای ناوگان ، مبلغ نرخ تن کیلومتر به صورت دوره‌ای به روز شود .

یادآور می‌شود محاسبه شاخص‌های اولیه تن کیلومتر بر اساس عوامل هزینه‌ای قیمت تمام شده و نرخ تن کیلومتر با در نظرگرفتن تاثیر تک تک هزینه‌ها در واحد تن – کیلومتر و تجمیع آنها صورت گرفته است ، این نرخ بدون احتساب هزینه‌های سربار مانند کمیسیون ، بیمه مسئولیت مدنی ، تخلیه و بارگیری محاسبه شد و برای دستیابی به آن بیش از ۳۰ جلسه اصلی و فرعی ، ۱۰۶۰ نفر – ساعت زمان کار کارشناسی با حضور مسئولان و کارشناسان سازمان، نمایندگان کامیونداران و رانندگان ، اساتید دانشگاه، صاحبنظران و شرکتهای مشاور تشکیل شده است .

 


منبع: خبرگزاری صدا و سیما و ایرنا

کوثر کارشناس دیجیتال مارکتینگ است و به علت استعداد و علاقه زیادی که در زمینه بازاریابی و تبلیغات آنلاین دارد در این حوزه فعالیت می‌کند.

پاسخی بگذارید