کامیون‌های برزیلی به زودی در ایران - آسان پدیا
کامیون‌های برزیلی به زودی در ایران

کامیون‌های برزیلی به زودی در ایران

در گام اول سرمایه گذاری دولت برزیل در ایران ، به منظور ایجاد روابط تجاری یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون یورو بودجه برای سرمایه‌گذاری در ایران در نظر گرفته شده است.

در حالی که این روزها خبر خروج خودروسازان خارجی از ایران و توقف ارسال قطعات خودرو از سایر کشورها تاثیرات منفی بر فعالان حوزه حمل و نقل داشته است، شنیدن خبر ورود و سرمایه گذاری یک کشور آمریکای جنوبی جلب توجه کننده است.( برای مطالعه در مورد نسل جدید کامیون‌های برقی، بخوانید)
آنطور که « سید علی عراقچی» سفیر برزیل به عنوان نماینده تام الاختیار دولت برزیل در دیدار با «منصور معظمی» از آمادگی دولت برای همکاری با ایران در رابطه با تامین منابع مالی و حمل و نقل به ویژه خودروهای تجاری خبر داد:
«نمایندگان خودروسازان برزیلی در این نشست با اشاره به قابلیت‌های بالای این کشور در حوزه تولید ناوگان حمل و نقل مسافری و تجاری، از تصمیم جدی خودروسازان برزیل برای ورود به بازار خودروهای کار و تجاری در ایران سخن گفتند. نمایندگان خودروسازان سنگین برزیل با اشاره به اینکه حجم تولید خودروهای سنگین شرکت های ولوو و ایویکو مستقر در این کشور از حجم تولید کارخانجات مستقر در اروپا بیشتر است، تامین قطعات منفصله (CKD) را به صورت کامل امکان پذیر دانستند.»

کامیون‌های برزیلی به زودی در ایران

مدیر امور بین الملل ایدرو اعلام کرد: «دولت برزیل در قالب کمیته سرمایه گذاری تجارت خارجی (COMEX) و مرکز تجارت توسعه سرمایه گذاری ( APEX) به سفیر این کشور نمایندگی تام به منظور ایجاد روابط تجاری به ویژه در حوزه خودرو داده است، به گونه‌ای که برزیل در گام اول این همکاری‌ها تا سقف یک میلیارد و دویست میلیون یورو فاینانس را در نظر گرفته است.»
آنطور که عراقچی خبرداده، در این ماه هیئت های کارشناسی بانکی و فنی برای ادامه مذاکرات و چگونگی های تعامل و همکاری، به ایران می‌آیند.
آنطور که از اخبار اولیه برمی آید. اجرای این قرارداد به معنای امکان تامین قطعات یدکی کامیون های ولوو و ایویکو موجود در ایران از طریق خطوط تولید برزیل است. به معنای دیگر با چنین رویکردی احتمال دور زدن تحریم های آمریکا برای تامین قطعات یا ورود قطعات منفصله جهت تامین خط تولید ولوو در سایپا دیزل وجود خواهد داشت و در شرایط فعلی چنین خبری می تواند اتفاقی مثبت برای زندگی رانندگان خودروهای تجاری در دوران تحریم تلقی شود.

کوثر کارشناس دیجیتال مارکتینگ است و به علت استعداد و علاقه زیادی که در زمینه بازاریابی و تبلیغات آنلاین دارد در این حوزه فعالیت می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید