خوراکی‌هایی که مانع خواب‌آلودگی هنگام رانندگی می‌شوند - آسان پدیا
خوراکی‌هایی که مانع خواب‌آلودگی هنگام رانندگی می‌شوند

خوراکی‌هایی که مانع خواب‌آلودگی هنگام رانندگی می‌شوند

خوراکی‌هایی که مانع خواب‌آلودگی هنگام رانندگی می‌شوند

دلایل اصلی بروز تصادفات رانندگی در سراسر جهان به دلیل کاهش تمرکز راننده و خواب‌آلودگی حین رانندگی است.

راهی برای جلوگیری از خواب‌آلودگی هنگام رانندگی

محققان دانشگاه Wheeling Jesuit University در جدیدترین تحقیقات خود دریافتند مصرف خوراکی‌های حاوی دارچین یا نعنا می‌تواند سبب افزایش سطح هوشیاری، تمرکز، رفع خستگی و خواب‌آلودگی در راننده و حتی مسافران در حین مسافرت‌های طولانی‌مدت شود.

متأسفانه یکی از دلایل اصلی بروز تصادفات رانندگی در سراسر جهان به دلیل کاهش تمرکز راننده و خواب‌آلودگی او است و همه‌ساله باعث مرگ میلیون‌ها انسان می‌شود، به همین دلیل کارشناسان در سراسر دنیا از انواع فناوری‌ها و دستگاه‌ها برای برطرف کردن این مشکل استفاده می‌کنند.

ازجمله سیستم آلارم در خودرو یا نصب ضربه‌گیر در کف جاده‌ها، اما مهم‌ترین راه تمرکز خود راننده از طریق خوردن مواد غذایی مقوی و تقویت‌کننده تمرکز و نیز استراحت کافی قبل و در حین رانندگی طولانی است.

چای دارچین و نعناع برای جلوگیری از خواب‌آلودگی

کارشناسان براین اساس توصیه می‌کنند راننده‌ها به‌عنوان یک نوشیدنی حین سفر چای‌دارچین یا چای نعناء بنوشند، همچنین جویدن آدامس نعنایی یا دارچینی و نیز خوردن شیرینی یا خوراکی حاوی دارچین نیز می‌تواند سبب افزایش سطح تمرکز در راننده‌ها شود.

خوردن غذاهای ساده و بر انرژی و نه غذاهای چرب و شور همگی می‌تواند باعث افزایش سطح تمرکز در راننده شود، همچنین توقف و استراحت‌های کوتاه در حین رانندگی، کمی پیاده روی و خوردن مواد غذایی به‌ویژه مایعات، پایین کشیدن پنجره‌ها و تنفس هوای تازه، گوش کردن به موسیقی و صحبت با اطرافیان به شرطی که تمرکز راننده به هم نخورد همگی می‌تواند از بروزحوادث جاده‌ای و تصادفات مرگبار جلوگیری کند.

راننده هنگام رانندگی باید کاملاً راحت باشد، پوشیدن البسه یا کفش نامناسب، همچنین عدم تنظیم صندلی راننده و یا نقص فنی در خودرو همگی می‌تواند باعث خطرات شدید برای فرد و سایر سرنشینان ماشین شود.

سارینا فارغ التحصیل رشته مهندسی صنایع است و چندین سال است که تجربه فعالیت در حوزه بازاریابی و تبلیغات را دارد و در شرکت های استارت آپ معتبری شایستگی های خود را به اثبات رسانیده است. او تجارب زیادی از مشاغل پیشین خود کسب کرده و روز به روز پیشرفت های قابل توجهی از خود در رشته بازاریابی و تبلیغات نشان می دهد.

پاسخی بگذارید