زمان مطالعه: ۲ دقیقه

شاید به عنوان یک راننده پر مشغله وقت نداشته باشید به باشگاه بروید ولی تمرین‌هایی هستند که می‌توانید آن‌ها را به راحتی و بدون نیاز به هیچ وسیله ورزشی انجام بدهید. با کمی خلاقیت می‌توانید ۴ تا ۵ روز در هفته همه قسمت‌های بدن‌تان را تمرین بدهید و با بدنی ورزیده و قوی پشت فرمان بنشینید.
• شنا سوئدی. این تمرین یکی از ورزش‌های اصلی است که اگر به درستی انجامش بدهید می‌تواند بدن‌تان را میزان کند و روی فرم بیاورد. یکی دیگر از مزایای شنا سوئدی این است که از وزن بدن خودتان به عنوان وزنه استفاده می‌کند و جای زیادی هم نیاز ندارد. هرجا که بتوانید پاهای‌تان را دراز کرده و دست‌ها را هم به اندازه عرض شانه باز کنید، برای انجام شنا کافی است. مزیت دیگر این تمرین این است که هر وقت پشت فرمان نیستید ظرف چند دقیقه می‌توانید چند ست از آن را انجام بدهید. وقتی در دفاتر بارگیری منتظر گرفتن بار هستید هم فرصت بسیار خوبی برای شنا رفتن است!
• پارالل.

قوی بودن عضلات سرشانه و بازو برای رانندگان کامیون اهمیت بسیار زیادی دارد پس بهتر است روزی چند ست پارالل هم انجام بدهید. برای انجام این تمرین می‌توانید از تایرها کمک بگیرید. دست‌های‌تان را بالای تایرها بگذارید و با خم کردن آرنج بدن‌تان را پایین بیاورید. حتی اگر هوای بیرون بارانی است می‌توانید این تمرین را با استفاده از صندلی راننده و صندلی شاگرد انجام بدهید. پس هیچ عذر و بهانه‌ای پذیرفته نیست!
• دراز و نشست. به نظرتان فکر خوبی نیست که صبح ۱۰ دقیقه زودتر از خواب بیدار بشوید و چند ست دراز و نشست بروید. این تمرین را حتی داخل رختخواب هم می‌توانید انجام بدهید. البته دراز و نشست برای تخت کردن شکم تمرین بسیار خوبی است ولی باید اطمینان حاصل کنید که فشار زیادی به کمرتان وارد نمی‌کنید. در داخل کابین یک جای راحت برای انجام این تمرین پیدا کنید و هر تکنیکی که برای شما بهتر جواب می‌دهد را به کار ببندید.
• پیاده‌روی. حتی چند دور زدن در اطراف کامیون هم می‌تواند به اندازه کافی ضربان قلب‌تان را بالا ببرد تا به اهدافی مانند کاهش وزن و پایین آوردن کلسترول خون دست پیدا کنید. هر وقت در پارکینگی توقف کردید برای پیاده‌روی وقت بگذارید. اگر می‌توانید کامیون را دور از خانه پارک کنید و فاصله بین آن‌ها را پیاده‌ طی کنید. این کار شما را وادار می‌کند قدری راه بروید. ابتدا با سرعت کم شروع کنید سپس کم‌کم سرعت‌تان را زیاد کرده و زانوها را تا نزدیک سینه بالا بیاورید. این کار ضربان قلب را بالا می‌برد و جریان خون را افزایش می‌دهد.
توجه داشته باشید که این ورزش‌ها را در هر زمان و مکانی می‌توانید انجام بدهید، پس هیچ بهانه‌ای نمی‌توانید بیاورید! از همین امروز تصمیم بگیرید و دست به کار شوید.