زمان مطالعه: ۲ دقیقه

۸ راهی که یک کامیوندار را از سرما خوردگی و آنفولانزا دور نگه‌ می‌دارد

سرماخوردگی و آنفولانزا برای هیچکسی خوشایند نیست و هرچقدر هم که مقاومت کنید ممکن است به چند روز استراحت نیاز داشته باشید. سرماخوردگی ممکن است یک کامیوندار را به اندازه چند هفته از مراحل بارگیری و حمل بار عقب بیاندازد، پس چه بهتر که راه‌های جلوگیری از سرماخوردگی و آنفولانزا را بدانیم تا بتوانیم بیشتر مراقب سلامت خود و اعضای خانواده باشیم، در ادامه به ۸ راهی که یک کامیوندار را از سرماخوردگی و آنفولانزا دور نگه می‌دارد اشاره کرده ایم:

۱. دست‌هایتان را بشویید

ویروس‌ها خیلی راحت‌تر از چیزی که ما فکر می‌کنیم منتقل می‌شوند، اگر یک نفر بر روی موبایل شما عطسه کند و شما به آن دست بزنید شما هم ممکن است بیمار شوید. اگر در جاده هستید سعی کنید با دستمال مرطوب یا یک بطری آب دست‌هایتان را بشویید.

۲. داخل دستمال کاغذی سرفه و یا عطسه کنید

8 راهی که یک کامیوندار را از سرما خوردگی و آنفولانزا دور نگه‌ می‌دارد

قطعا راحت‌ترین و سریع‌ترین راه برای عطسه کردن، عطسه کردن کف دست است اما ممکن است فراموش کنید که دست شما آلوده است و با کسی دست بدهید یا روبوسی کنید. هرگاه احساس کردید می‌خواهید عطسه کنید یک دستمال کاغذی را آماده کنید تا هم محیط را آلوده نکنید و هم بیماری شما به دیگران انتقال داده نشود.

۳. به صورت‌تان دست نزنید

اگر همسرویس یا شاگرد شما بیمار است و با او دست داده اید، خیلی مراقب باشید که دست آلوده را به چشم،بینی، و زبان خود نزنید زیرا ویروس‌ها از این طریق به راحتی وارد بدن شما می‌شوند و ممکن است شما را چندین روز از برنامه هایتان عقب بیاندازد.

۴.ورزش های هوازی انجام دهید

سعی کنید حتما ورزش را جز پایه‌ترین اصول زندگی خود قرار بدهید، زمانی که ضربان قلب شما بالا می‌رود، سلول های کشنده ویروس‌ها بیشتر فعال می‌شوند و به راحتی شما را از سرماخوردگی و آنفولانزا دور نگاه می‌دارند.( در این مقاله به طور کامل توضیح دادیم که چطور به عنوان یک راننده کامیون ورزش کنید حتی اگر در جاده هستید )

۵.غذاهای گیاهی بیشتر مصرف کنید

8 راهی که یک کامیوندار را از سرما خوردگی و آنفولانزا دور نگه‌ می‌دارد

گیاهان سرشار از ویتامین هستند که متابولیسم بدن شما را افزایش می‌دهند. از میوه هایی مثل کیوی و پرتقال و سیب نیز به دلیل داشتن ویتامین سی بالا بدن شما را برای مقابله با سرماخوردگی مقاوم می‌کند.

۶.سیگار نکشید

8 راهی که یک کامیوندار را از سرما خوردگی و آنفولانزا دور نگه‌ می‌دارد

افرادی که بیشتر از حد معمول سیگار می‌کشند اغلب بیشتر در معرض سرماخوردگی هستند زیرا سیگار کشیدن سیستم ایمنی بدن را ضعیف می‌کند. سیگار کشیدن پرزهای داخل بینی را خشک می‌کند و تنفس برای شما سخت‌تر می‌شود. برای دوری از بیماری‌های متعدد مصرف سیگار را به حداقل برسانید.

۷.مصرف نوشیدنی‌های الکلی را قطع کنید

نوشیدنی‌هایی که درصد الکل آن‌ها بسیار بالاست باعث از دست رفتن آب بدن می‌شود و شما را بیشتر در معرض سرما خوردگی قرار می‌دهد.( در مورد عادت‌های سالم کامیونداران بیشتر بدانید )

۸.زیاد نگران نباشید

اگر همه این موارد را رعایت می‌کنید و هنوز نگران سرما خوردگی هستید، باید بگوییم که بدن شما مجهز به یک سیستم دفاعی خیلی قوی است که همیشه از شما محافظت می‌کند اما برای کمک به سیستم ایمنی رعایت نکات بالا بسیار در جلوگیری از سرماخوردگی برای یک کامیوندار موثر است.


منبع: webmd