دستگاه دنسو، تشخیص حواس‌پرتی و خواب‌آلودگی راننده - آسان پدیا
تشخیص حواس‌پرتی و خواب‌آلودگی راننده

دستگاه دنسو، تشخیص حواس‌پرتی و خواب‌آلودگی راننده

شرکت دنسو (Denso) به تازگی دستگاهی مجهز به دوربین روانه بازار کرده است که عملکرد راننده را کنترل می‌کند. این سیستم حواس‌پرتی، خواب‌آلودگی یا وضعیت نامناسب و غیر عادی نشستن راننده را تشخیص می‌دهد تا از بروز تصادف جلوگیری کند.

 

 

تشخیص حواس‌پرتی و خواب‌آلودگی راننده

 

 

این سیستم نظارتی دستگاه دنسو از طریق یک دوربین که در داخل کابین نصب شده است، از صورت راننده عکسبرداری می‌کند. اگر خواب‌آلودگی یا حواس‌پرتی در راننده تشخیص داده شود، سیستم نظارتی یک بوق هشدار را به صدا در می‌آورد. این سیستم وضعیت کلی راننده را تشخیص داده و آن را در یک کارت حافظه SD ضبط می‌کند.

 

تشخیص حواس‌پرتی و خواب‌آلودگی راننده

 

مدیر ناوگان حمل و نقل و همچنین خود راننده می‌توانند در آینده وضعیت راننده را مورد بررسی قرار دهند. از جمله مواردی که می‌توان مورد بررسی قرار داد تعداد بوق‌های هشدار و نحوه واکنش نشان دادن راننده به آن‌ها است. از طرفی، این امکان نیز وجود دارد که وضعیت راننده به صورت لحظه‌ای به مدیر ناوگان گزارش داده شود تا بتوان در موارد اضطراری که امکان بروز تصادف وجود دارد به راننده هشدار داد یا اقدامی مقتضی انجام داد.(برای چگونگی دریافت کارت سلامت کلیک کنید)

کوثر کارشناس دیجیتال مارکتینگ است و به علت استعداد و علاقه زیادی که در زمینه بازاریابی و تبلیغات آنلاین دارد در این حوزه فعالیت می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید