زمان مطالعه: ۲ دقیقه

شروع یک روز کاری فوق العاده برای کامیونداران

صبح‌ها مناسب‌ترین زمان برای داشتن یک زمان کوتاه خلوت با خود است، حتما قبل از آنکه روز کاری خود را شروع کنید چند دقیقه ای به برنامه‌های آن روز خود فکر کنید، قدم بزنید، موسیقی گوشی کنید و یا یک صبحانه کامل بخورید. این مقاله برای شروع یک روز کاری فوق العاده برای شما کامیونداران عزیز نوشته شده است، حتما تا پایان مقاله را مطالعه کنید.

۱- سلام و صبح‌بخیر: معجزه یک سلام بلند را دست کم نگیرید، اگر اهل منزل بیدار هستند با یک سلام شاداب می‌توانید روزی عالی را به خانواده خود هدیه کنید. زمانی که به پایانه، یا محل بارگیری رسیدید سعی کنید کمی خوش و بش صبحگاهی داشته باشید.

۲- یک جمله مخصوص به خود داشته باشید: قبل از آنکه از خانه بیرون بزنید با خود یک جمله مثبت را زمزمه کنید تا هم انرژی بیشتری داشته باشید و هم حس بهتری را تجربه کنید.

-بریم که بسازیم
-الهی به امید تو
-ایشالا که روز خوبی داشته باشیم
-بزن بریم

این دست از جملات شادابی و انگیزه بیشتری به شما می‌دهند تا روز بهتری را برای خود و خانواده‌تان بسازید.

شروع یک روز کاری فوق العاده برای کامیونداران

 

۳- یک ساعت اول را سبک کار کنید: در ابتدای روز خیلی سر خود را شلوغ نکنید، اگر بارگیری را از روز قبل هماهنگ کرده‌اید دیگر نیازی به نگرانی نیست اما اگر بار خود را پیدا نکردید به راحتی با استفاده از برنامه آسان‌بار رانندگان بهترین و خوش قیمت‌ترین بارها را پیدا کنید.

۴- اول کارهای مهم: صبح شما بیشترین انرژی و انگیزه را دارید، لازم نیست صبح‌ها کامیون را تمیز کنید یا تماس‌های غیرضروری بگیرید، اول مهم‌ترین کارها رو انجام بدهید، اگر گازوئیل ندارید مهم‌ترین کار آن روز شما زدن گازوئیل و بارگیری محسوب می‌شود.

۵- نوشیدنی: حتما یک نوشیدنی را انتخاب کنید و سعی کنید صبح‌ها آن‌ را بنوشید. صبح وقتی که ناشتا هستید یک لیوان آب به همراه کمی آبلیمو را بنوشید تا سوخت‌و ساز بدن شما فعال شود. اگر خواب‌آلود هستید کمی کافئین را از طریق چای کم‌رنگ و قهوه به سیستم بدن خود برسانید تا سریع‌تر هوشیار شوید.

*حتما بخوانید: خوراکی‌هایی که مانع خواب‌آلودگی هنگام رانندگی می‌شود

 

شروع یک روز کاری فوق العاده برای کامیونداران

۶- مرتب بودن داخل کابین: اینکه وقتی وارد کابین کامیون‌تان می‌شوید ببینید همه چیز تمیز و مرتب است قطعا حس خوبی به شما القا می‌کند. درنتیجه حتما شب قبل چند دقیقه برای تمیز کردن داخل کابین زمان بگذارید تا صبح انگیزه بیشتری داشته باشید.

۷- ارتباط خوب با همسرویسی‌ها و دوستان: دوستان خوب نعمت‌هایی هستند که همیشه به شما کمک می‌کنند تا زندگی پرمعناتری داشته باشید. حتما با همسرویسی‌ها و دوستان خود ارتباط خوبی داشته باشید ممکن است یک روز بیمار باشید و توان رانندگی کردن نداشته باشید، یک همسرویسی خوب این مواقع به کمک شما میاد.

۸- خوش بین باشید: زندگی به خودی خود چالش‌های بسیاری دارد و شما نباید برای خودتان اول صبح دغدغه ذهنی بسازید، سعی کنید به خودتان انگیزه بدهید که روز خوبی را خواهید ساخت و آن روز برای شما سرشار از خیر و برکت خواهد بود.

۹- به موقع برسید: به عهد و قول‌های خودتان وفادار باشید تا مردم هم روز به روز به شما بیشتر اعتماد کنند و اعتبار شما بیشتر شود. اگر به باربری اعلام می‌کنید که ساعت ۱۰ صبح در محل بارگیری حاضر هستید حتما متعهد به قول باشید و یک ربع قبل از ساعت ۱۰ سرقرار باشید.

 

شروع یک روز کاری فوق العاده برای کامیونداران

 

۱۰- یک صبحانه کامل بخورید: صبحانه مهم‌ترین وعده غذایی شماست، حتما یک صبحانه کامل و سالم را در برنامه خود بگنجانید. این ۱۰ نکته ساده را به عنوان یک کامیوندار رعایت کنید تا هر روز با انرژی و توان بیشتری به کارهای خود بتوانید رسیدگی کنید.