۰
زمان مطالعه: ۲ دقیقه

شارژ کارت سوخت کامیون‌ها براساس پیمایش استاندارد

رئیس کانون انجمن‌های صنفی کارگری رانندگان ناوگان جاده‌ای حمل کالای کشور در واکنش به اعتراض برخی از رانندگان در عدم شارژ سوخت ماهیانه کامیون‌هایشان، گفت: شارژ کارت سوخت کامیون‌ها براساس پیمایش استاندارد صورت می‌گیرد

ناجی سلامی اظهار کرد: براساس مصوبات، سهمیه سوخت ناوگان حمل‌ونقل عمومی برون‌شهری براساس اسناد حمل از جمله صورت وضعیت مسافربری، بارنامه و بارنامه بین‌المللی یا همان CMR در نظر گرفته و در کارت‌های سوخت شارژ می‌شوند.

وی در ادامه با بیان این نکته که هر راننده باید دارای دو شرط به منظور شارژ کارت‌سوخت در یک ماه باشد، افزود: هر خودرو سنگین برای این‌که مشمول شارژ کارت‌سوخت شود باید ۷ هزار کیلومتر پیمایش و یا ۱۸ بارنامه در اختیار داشته باشد. در غیر این‌صورت اعتراض پذیرفته نخواهد بود.

 

 

شارژ کارت سوخت کامیون‌ها براساس پیمایش استاندارد

شروط شارژ مجدد کارت سوخت در یک ماه:

  1. پیمودن ۷ هزار کیلومتر
  2. در اختیار داشتن ۱۸ بارنامه

وی تاکید کرد: رانندگان باید اطلاعات مندرج در بارنامه، صورت وضعیت و بارنامه بین‌المللی خود را به دقت کنترل کنند، هم‌چنین اطلاعات کارت خودرو خود یا همان VIN که شماره شناسایی خودروست را در سامانه کارت هوشمند ناوگان بروز رسانی کنند تا در زمینه اختصاص یافتن سهمیه سوخت به آنان با مشکلی مواجه نشوند.

شارژ کارت سوخت کامیون‌ها براساس پیمایش استاندارد

ماهیت سهمیه بندی گازوئیل با بنزین متفاوت است 

سلامی با تاکید بر این مهم که ماهیت سهمیه‌بندی گازوئیل با بنزین متفاوت است، یادآور شد: درباره سهمیه‌بندی بنزین کاهش مصرف سوخت ملاک است اما درباره سهمیه‌بندی گازوئیل درست مصرف کردن مدنظر قرار دارد.

*افزایش قیمت سود چه سود و زیانی دارد؟ بخوانید

 

شارژ کارت سوخت کامیون‌ها براساس پیمایش استاندارد

سهمیه پایه در پایان هر ماه باطل می‌شود

به گفته این مقام مسئول، سهمیه پایه در پایان هر ماه باطل می شود اما سهمیه عملکردی به ماه بعد منتقل خواهد شد علاوه بر آن‌که فاصله ۱۵ روزه واریز سهمیه‌های پایه در هر ماه بعد از ۲ تا۳ ماه که طرح اجرا شد به مرور کاهش خواهد یافت و روزانه می‌شود.

*برای پایین آوردن میزان مصرف سوخت در زمستان این مقاله را بخوانید

 


منبع : تین نیوز