نشر نامه استعفا وزیر راه و شهرسازی(آخوندی) - آسان پدیا
آسان بار-آسان پدیا-نشر نامه استعفا وزیر راه و شهرسازی

نشر نامه استعفا وزیر راه و شهرسازی(آخوندی)

نشر نامه استعفا وزیر راه و شهرسازی(آخوندی)

عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی در روز شنبه ۲۸ مهرماه با انتشار تصویر نامه استعفای خود در کانال تلگرامی‌اش، بر گمانی‌زنی‌ها نسبت به پایان همکاری خود با دولت تدبیر و امید پایان داد.

در قسمتی از متن این نامه خطاب به رئیس‌جمهوری آمده است: «با این سطح از تفاوت دیدگاه از حیث اخلاقی ادامه کار من درست نیست و خواهش می‌کنم که در اولین فرصت به من رخصت دهید از خدمتتان خارج شوم ولی درخواست دارم این زمان از پایان مهرماه سال جاری فراتر نرود.»

رئیس کمیسیون عمران تاکید کرد: بر این اساس طرح استیضاح عباس آخوندی از دستور کار کمیسیون عمران خارج شد.

همچنین علیرضا محجوب نماینده مردم تهران گفت: قرار بود تا فتاح به عنوان گزینه پیشنهادی وزارت کار به مجلس معرفی شود که این موضوع مورد تایید فتاح رئیس کمیته امداد قرار نگرفت و او وزارت را نپذیرفت.

از سوی دیگر کریمی قدوسی نماینده مردم مشهد درباره استعفای آخوندی، به باشگاه خبرنگاران جوان اظهار کرد: گویا دولت با استعفای عباس آخوندی موافقت کرده است.

او افزود: لاریجانی رئیس مجلس هم در نشست غیرعلنی امروز به نمایندگان اعلام کرده است که دو استعفای وزرای صنعت و معدن و تجارت  و راه و شهرسازی در راه است.

آسان بار-آسان پدیا-نشر نامه استعفا وزیر راه و شهرسازی

متن نامه آخوندی به شرح زیر است:

جناب دکتر روحانی

رئیس جمهور محترم

با سلام و عرض ادب

پیرو ۳ بار درخواستی که در سال گذشته از محضر جنابعالی داشته‌ام اجازه می‌خواهم از خدمت شما در دولت رخصت بخواهم؛ به نظر نمی‌رسد در ارتباط با روش بازآفرینی شهری مورد نظر جنابعالی بتوانم کار مؤثری انجام دهم، همچنین در ارتباط با سیاست دخالت حداکثری دولت در بازار و روش ساماندهی امور اقتصادی به لحاظ شرایط موجود کشور نیز امکان هماهنگی ندارم.

این حق شماست که وزیر همراه‌ تری را در دولت داشته باشید، خواهشمندم این بار با درخواست اینجانب موافقت و در تعیین جانشین تسریع فرمائید.من بر این اعتقاد هستم که ۳ اصل پایبندی به قانون، احترام به حقوق مالکیت و اقتصاد بازار رقابتی را در هیچ شرایطی نباید زیر پا گذاشت. آنچه که در تدبیر شرایط سخت جدید ناشی از تحریم‌های آمریکا شاهدیم دقیقاً نقض همین ۳ اصل است.

در هر صورت با این سطح از تفاوت دیدگاه از حیث اخلاقی ادامه کار من درست نیست. خواهش می‌کنم که به من رخصت دهید در اولین فرصت از خدمتتان خارج شوم ولی درخواست دارم که این زمان از پایان مهرماه سال جاری فراتر نرود. برای جنابعالی و همکاران در دولت و مردم عزیز ایران آرزوی توفیق و سرافرازی دارم.

نشر نامه استعفا وزیر راه و شهرسازی-آسان بار-آسان پدیا


منبع:تین نیوز،اقتصاد نیوز

کوثر کارشناس دیجیتال مارکتینگ است و به علت استعداد و علاقه زیادی که در زمینه بازاریابی و تبلیغات آنلاین دارد در این حوزه فعالیت می‌کند.

پاسخی بگذارید