تفاهم نامه منطقه اقیانوس هند با حضور چابهار - آسان پدیا
چابهار

تفاهم نامه منطقه اقیانوس هند با حضور چابهار

تفاهم نامه منطقه اقیانوس هند با حضور چابهار

بیست و یکمین اجلاس تفاهم ‌نامه اقیانوس هند در شهر فرمانتل استرالیا با حضور موثر بخش کنترل و بازرسی بندر چابهار برگزار شد.

طرح مستند سازی تصویری گزارشات بازرسی و طرح تبادل افسران کنترل و بازرسی درمیان کشورهای عضو

معاون دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان اظهار داشت: نمایندگان جمهوری اسلامی ایران از سازمان بنادر و دریانوردی، با ارایه ۵ سند تخصصی حضور پر رنگ و تصمیم سازی را در بیست و یکمین اجلاس تفاهم نامه اقیانوس هند با موضوع کنترل و بازرسی کشتی ها ارائه کردند و جمهوری اسلامی ایران به عنوان عضو تفاهم نامه اقیانوس هند، با اعزام هیأتی دو نفره در این اجلاس حضور یافت و ۲ سند را در این اجلاس، با عنوان “طرح مستند سازی تصویری گزارشات بازرسی” و “طرح تبادل افسران کنترل و بازرسی درمیان کشورهای عضو” توسط کارشناس بندر چابهار ارائه که مورد توجه کشورهای عضو و ناظران این اجلاس واقع گردید. (در مورد گردشگری ساحلی و دریایی ایران بخوانید)

 

بندر چابهار

تفاهم نامه دریای سیاه و گارد ساحلی ایالات متحده

وی همچنین افزود: اجلاس تفاهم نامه اقیانوس هند با حضور نمایندگانی از کشورهای استرالیا، بنگلادش، فرانسه، هند، ایران، کنیا، جزایر موریس، مالدیو، قطر، آفریقای جنوبی و ناظرانی از تفاهم نامه دریای سیاه و گارد ساحلی ایالات متحده به مدت ۷ روز از ۱۴ مرداد لغایت ۲۰ مرداد در شهر فرمانتل استرالیا برگزار شد. در حاشیه برگزاری این اجلاس تیم اعزامی جمهوری اسلامی ایران متشکل از: رییس اداره کنترل و بازرسی کشور و کارشناس مسئول کنترل و بازرسی اداره کل بنادر و دریانوردی استان سیستان و بلوچستان از دفتر مدیریت مرجع دریایی ایالت غرب استرالیا  بازدید به عمل آوردند.

ایجاد تسهیلات تجاری و سرمایه ‌گذاری

اجلاس همکاری‌های منطقه ‌ای کشورهای حاشیه اقیانوس هند بر پایه بهبود و تسریع همکاری‌های اقتصادی با حفظ منافع مشترک، تقویت رشد پایدار و توسعه متوازن در منطقه و بین اعضای اتحادیه، ارتقاء سطح همکاری‌های آموزشی، تکنولوژیکی و ایجاد تسهیلات تجاری و سرمایه ‌گذاری باهدف افزایش روابط تجاری و اقتصادی بین کشورهای عضو تعریف ‌شده است.

 

 

 

کوثر کارشناس دیجیتال مارکتینگ است و به علت استعداد و علاقه زیادی که در زمینه بازاریابی و تبلیغات آنلاین دارد در این حوزه فعالیت می‌کند.

پاسخی بگذارید