همکاری بنادر ایران و آذربایجان - آسان پدیا
آسان بار-آسان پدیا

همکاری بنادر ایران و آذربایجان

همکاری بنادر ایران و آذربایجان

هیئت آذربایجانی که به دعوت محمد راستاد، مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی به هدف بازدید از بنادر شمالی کشور وارد ایران شده است.

این هیئت آذربایجانی در نشست مشترک با مدیران بنادر و مسئولان استانی گیلان، مازندران و منطقه ویژه اقتصادی امیرآباد از نزدیک با مواردی نظیر توانمندی های عملیاتی و ظرفیت های توسعه ای بنادر اشنا خواهند شد.

طالح محمد زیادف، مدیر بنادر آذربایجان، مفتون قربان عباس اف، قائم مقام مدیر بنادر آذربایجان و رافائل میر داداش میر غلاف اف، مشاور ارشد مدیر بنادر آذربایجان در راس هیئت آذربایجانی هستند. این هیئت باهدف توسعه همکاری ها و افزایش تجارت بین دو کشور از بنادر شمالی ایران بازدید می کنند.(توسعه روابط بنادر ایران و آذربایجان)

زیادف، با اعلام اینکه ظرفیت های دو کشور در امور بندری برای توسعه مبادلات فراهم است؛ یادآور شد: سران دو کشور ایران و آذربایجان معاهده توسعه حمل و نقل ریلی را که در کریدور شمال – جنوب اثرگذار است را منعقد کردند و این خط می تواند به بقیه بنادر خزر همچون آستارا و انزلی وصل و مبادلات را افزایش دهد.

 طالح محمد زیادف در بازدید و نشست در بندر امیرآباد بهشهر افزود: تحول چشمگیری در بنادر ایران و بندرامیرآباد در چندسال اخیر ایجاد شده و این تحولات در بنادر کشور ما هم تاثیرگذار است و  چندوجهی بودن حمل و نقل کالا بسیار با اهمیت است و این به آن معناست که دیگر بنادرها تنها دروازه ورود و خروج کالا نیستند و فعالیت های اقتصادی مختلفی را در دستور کار دارند و باید فعالیت های جدید اقتصادی خلق شود.

دیدگاهتان را بنویسید