Tre کشنده هیدروژنی جدید نیکولا برای قاره سبز - آسان پدیا
Tre کشنده هیدروژنی جدید نیکولا برای قاره سبز-آسان بار-آسان پدیا

Tre کشنده هیدروژنی جدید نیکولا برای قاره سبز

Tre کشنده هیدروژنی جدید نیکولا برای قاره سبز

پس از مدتها بی خبری از شرکت نیکولا موتور، سرانجام کشنده جدید Tre از این شرکت رونمایی شد که آن را مخصوص قاره سبز یعنی اروپا می دانند.

Tre در زبان نروژی به معنی «سه» بوده و این کشنده هیدروژنی توسط شرکت نیکولا مختص بازار اروپا طراحی شده است. نیکولا اعلام کرده قصد دارد این کشنده را از سال ۲۰۲۰ در جاده‌های نروژ آزمایش کند و همین موضوع، احتمالاً در انتخاب نام آن تاثیرگذار بوده است.کشنده نیکولا Tre در چند مدل مختلف روانه بازار خواهد شد که خروجی‌هایی بین ۵۰۰ تا ۱۰۰۰ اسب‌بخار دارند. Tre همچنین به پیشرانه هیدروژنی – الکتریکی مجهز شده و بسته به مدل انتخابی، با یک بار شارژ می‌تواند بین ۵۰۰ تا ۱۲۰۰ کیلومتر مسافت طی کند.

Tre کشنده هیدروژنی جدید نیکولا برای قاره سبز

 

با این اوصاف و با توجه به وسعت قاره اروپا و مسافت‌های نسبتاً نزدیک شهرها، Tre بدون شک می‌تواند گزینه‌ای فوق‌العاده برای قاره سبز باشد. همین مورد، در کنار طراحی ساده‌تر Tre، آن را به مدلی کاملاً متفاوت در مقایسه با نیکولا One و Two تبدیل کرده است.

شرکت آمریکایی نیکولا برای اولین بار با معرفی کِشندهٔ هیدروژنی One، نام خود را بر سر زبان‌ها انداخت. حال این شرکت پس از چند ماه بی‌خبری، کِشندهٔ جدیدی بنام Tre را معرفی کرده است. این کِشندهٔ جدید هم مثل One، نمونه‌ای هیدروژنی است اما همانطور که پیشتر گفته شد، Tre به‌طور خاص برای اروپا طراحی شده است. نیکولا قصد دارد آزمایش‌های این کِشنده را از حدود سال ۲۰۲۰ آغاز کند. قرار است Tre در انواع مختلفی با قدرتی از ۵۰۰ تا ۱۰۰۰ اسب بخار به بازار عرضه شود. این کِشنده به قوای محرکهٔ هیدروژنی-الکتریکی مجهز است که بُردی بین ۵۰۰ تا ۱۲۰۰ کیلومتر را برای آن فراهم می‌کند.

 

Tre کشنده هیدروژنی جدید نیکولا برای قاره سبز

 

ازآنجایی‌که Tre برای اروپا طراحی شده، محدودیت‌های اندازه و طول این قاره در آن لحاظ شده است. این موضوع همراه با طراحی متعارف‌تر، این کِشندهٔ جدید را از مدل One متمایز کرده است. به گفتهٔ مدیرعامل نیکولا آقای «تِروور میلتون»، Tre به سیستم رانندگی خودکار سطح پنج مجهز خواهد بود. این کِشندهٔ آمریکایی با باطری‌های ۸۰۰ ولتی و سیستم پیل سوختی ۱۲۰ کیلوواتی به یکی از اولین کِشنده‌های بدون آلایندگی اروپا تبدیل خواهد شد. اگر همه‌چیز طبق برنامه پیش برود، Tre در حدود سال ۲۰۲۲ یا ۲۰۲۳ به تولید خواهد رسید. نیکولا فعلاً اعلام نکرده که این کِشنده در کجا به تولید خواهد رسید اما گفته است که هم‌اکنون در حال برنامه‌ریزی‌های اولیه برای شناسایی مکانی مناسب جهت احداث تأسیسات تولید آن در اروپا است.در حال حاضر نیکولا فقط به انتشار تصاویر کشنده Tre بسنده کرده و قرار است آوریل آینده در همایشی در فینیکس آریزونا از نسخه اولیه آن پرده برداری کند.

 

Tre کشنده هیدروژنی جدید نیکولا برای قاره سبز

 

هرچند هم‌اکنون نیکولا تصاویری از این کِشندهٔ جدید خود منتشر کرده است اما معرفی جهانی و رسمی آن در ماه آوریل سال آینده صورت خواهد گرفت. Tre طی رویدادی در فینیکس آریزونا در قالب یک پروتوتایپ برای اولین بار به نمایش عمومی درخواهد آمد، اما این شرکت علاوه بر آزمایش و تولید کِشندهٔ جدید Tre، قصد دارد تا سال ۲۰۲۸ بیش از ۸۰۰ جایگاه سوخت‌گیری هیدروژن را در ایالات‌متحده و کانادا احداث کند. در اروپا نیز تا سال ۲۰۲۰ اولین جایگاه هیدروژن احداث خواهد شد درحالی‌که تا سال ۲۰۳۰ بیشتر بازارهای اروپایی با جایگاه‌های سوخت‌گیری هیدروژن پوشش داده خواهند شد.

پاسخی بگذارید