سرعت گیر های مخرب جاده‌ای - آسان پدیا
آسان بار-آسان پدیا

سرعت گیر های مخرب جاده‌ای

سرعت گیر های مخرب

یک فعال بخش حمل و نقل جاده ای در گلایه از سرعت گیرهای نصب شده در جاده های کشور گفت:سرعت گیرها و هشدار دهنده های که به طور بریده بریده روی آسفالت جاده ها نصب شده باعث آسیب های جدی برای خودرو های سنگین می شود.

مهرداد فروغی‌نژاد این فعال حمل و نقل با بیان این مطلب در شبکه‌های اجتماعی افزود: در شرایط فعلی و با توجه به گرانی  لوازم یدکی خودروهای سنگین این سرعت‌‌گیرها و هشداردهنده‌ها موجب آسیب‌های جدی به زیربندی خودرو شده و خسارت‌های بالایی به مالکان این خودرو ها وارد می‌کنند.

  او گفت: از مسئولین تقاضا داریم در مورد وضعیت آسفالت های جاده های کشور،به خصوص اتوبان های منتهی به پایتخت که از رفت و آمد بیشتری برخوردارهستند، چاره ای اساسی بیندیشند چون گرانی و تورم شدید در بازار لوازم یدکی، مالکان خودروهای سنگین را دچار مشکلات مالی کرده است.

 

سرعت گیر

مهرداد فروغی نژاد همچنین پیشنهادی در مورد لباس فرم رانندگان مطرح کرد:

 پیشنهاد می‌گردد در لباس فرم رانندگان برای آگاهی از سابقه کار رانندگان، از سردوشی‌های ساده با در نظر گرفتن سابقه کاری استفاده شود به‌طوری‌که هر راننده به ازای هر ۵ سال سابقه کار،  یک خط صاف ساده بر روی سردوشی داشته باشد تا رانندگان حرفه‌ای و فوق حرفه‌ای و نیمه حرفه‌ای از هم تشخیص داده شوند و رانندگان بخش مسافری باید از لباس فرم با سردوشی و ۲ جیب استفاده کنند که همچنین پیشنهاد می‌شود به‌جای سردوشی، آرم شرکت بر روی لباس فرم زده شود.

در چند وقت اخیر افزایش قیمت ارز موجب بالا رفتن قیمت لوازم یدکی و لاستیک خودروهای سنگین شده و این موضوع موجب شده برخی رانندگان قادر به تامین قطعات و لوزام مورد نیاز خودروهای خود نباشند که تداوم این روند باعث توقف ناخواسته و اجباری فعالیت‌های آنان خواهد شد.(مشکلات تامین لاستیک در ناوگان حمل و نقل کشور)

بر این اساس رانندگان خودروهای سنگین در شبکه‌های اجتماعی خود عنوان کرده‌اند تداوم این روند موجب توقف ناخواسته و اجباری فعالیت‌های آنان خواهد شد.

منبع: تین نیوز


تعلق نگرفتن ارز دولتی به رانندگان کامیون، عامل ایجاد مشکلات اساسی در پیدا کردن قطعات یدکی و لاستیک است، برای مطالعه‌ی بیشتر کلیک کنید.

پاسخی بگذارید