کامیون های عجیب - آسان پدیا
1 - کامیون های عجیب

کامیون های عجیب

رانندگان کامیون در سراسر دنیا علاقه خاصی به وسیله نقلیه خود دارند زیرا زمان بسیار زیادی را با این وسیله در جاده ها سپری میکنند. این علاقه گاهی اوقات شدت میابد و باعث میشود طراحی های جالب و بعضا عجیبی را روی کامیون های مختلف شاهد باشیم. البته برخی از این طراحی ها مربوط به باربری ها یا شرکت های صنعتی میباشد که برای تبلیغات یا سرویس دهی به این صورت طراحی شده اند. با آسان بار همراه باشید تا نگاهی بر ۸ کامیون عجیب در سراسر دنیا بیندازیم. نکته ای که در طراحی کامیون های زیر بسیار جلب توجه میکند، تفاوت در طراحی آنها به علت فرهنگ و سنت های مختلف هر کشور است.

 

۱- خانوم ها و آقایان این شما و این هم Dekotoraی ژاپنی! این کامیون ها به کامیون های دکوری ژاپنی معروفی هستند که به صورت بسیار اختصاصی برای رانندگان تزئین شده اند. البته تعدادی از این کامیون ها در باربری های و شرکت های حمل و نقل جاده ای نیز به چشم میخورند تا نوعی تبلیغات و بازایابی نیز صورت بپذیرد. در طراحی این کامیون ها چراغ های چشمک زن، نقاشی های محلی و همچنین تزئینات هنری به چشم میخورد.

dekotora 8efc92fd9eb29baa6a5d6ab479c20ae2a27daaac 300x225 - کامیون های عجیب

۲- یک تریلی و کشنده عجیب و غریب که شاید بیشتر در فیلم های بتمن شبیه آن را دیده باشیم!! Dragon Tank Truck در کشور روسیه ساخته شده و از ظاهر آن اینطور بر میاید که صنعتگر ماهری داشته است. آنطور که مشخص است، این کامیون از ورقه های فلزی عریض ساخته شده که به صورت هنرمندانه ای به یکدیگر متصل شده اند. گرچه سالیان درازی از ساخت این پیرمرد میگذرد اما همچنان قادر به حمل بار یا مایعات در سرعت های پایین میباشد.

2 300x225 - کامیون های عجیب

201202080845019710 300x225 - کامیون های عجیب

۳- در پاکستان مردم علاقه بسیار زیادی به تزئین کامیون یا تریلی خود دارند. البته در سالهای دور تزئینات کامیون و تریلی اینقدر رواج نداشت، اما چند وقتیست که در این کشور تزئین وسایل نقلیه سنگین تبدیل به یک رقابت و مسابقه شده است. نتیجه این رقاب نیز منجر به عرضه کامیون های عجیب و غریبی شده که یکی از آنها را در زیر مشاهده مینمایید!

3 225x300 - کامیون های عجیب

120413 akram10 225x300 - کامیون های عجیب

۴- شاید کامیون زیر نسبت به کامیون های دیگر جذابیت و تفاوت زیادی نداشته باشد، اما نکته قابل توجه استفاده از این وسیله نقلیه در شرکت معروف UPS است. UPS یکی از شرکت های بزرگ حمل و نقل بار و کالا در دنیاست که این کامیون را به عنوان کم مصرف ترین و به صرفه ترین کامیون تحویل بار در دنیا معرفی کرده است. این کامیونت با سوخت گاز گلخانه ای فعالیت میکند تا بسیار کم مصرف بوده و علاوه بر سازگار بودن با محیط زیست، هزینه کمتری در جا به جایی بار به مصرف کننده تحمیل کند.

34 300x217 - کامیون های عجیب

ups truckFlamed12 300x217 - کامیون های عجیب

۵- فکر میکنید این کامیون بتواند باری را جا به جا کند؟! پاسخ قطعا خیر است! این کامیون یا تریلی یا هرچیزی که نامش را بگذارید، در سال ۲۰۰۷ و طی یک فستیوال در امریکا توسط طراحی به نام Mike Ross رونمایی شد. همانطور که در تصویر مشخص است، این وسیله نقلیه از ادغام دو تریلی (تانکر) ۱۸ چرخ بوجود آمده است.

300x204 - کامیون های عجیب

x5.jpg.pagespeed.ic .dxWQyEa1pH 300x204 - کامیون های عجیب

۶- Luigi Colan یک طراح صنعتی سوئیسی-آلمانی میباشد که کامیون زیر را طراحی کرده است. شاید بیشتر از اینکه او را یک طراح صنعتی بنامیم باید او را یک فیلسوف آینده نگر خطاب کنیم! طراحی این کامیون بسیار مدرن بوده و آینده صنعت ماشین را به ما نشان میدهد. شاید شما هم مشابه این ماشین ها را در فیلم های تخیلی هالیوودی دیده باشید اما Luigi Colan با طراحی مدرن خود این ماشین ها را به دنیای واقعی آورده است.

300x230 - کامیون های عجیب

Luigi Colani Funny Truck Picture 300x230 - کامیون های عجیب

۷- Liebherr نام یک شرکت ماشین سازی سنگین در آلمان است که عظیم ترین کامیون حمل بار دنیا را با نام T 282B ساخته است. این کامیون عظیم الجثه ۲۰۳ تن وزن دارد و میتواند نزدیک به ۳۶۵ تن بار را جا به جا کند. این کامیون غول پیکر ۳٫۵ میلیون دلار قیمت دارد اما مشکل فقط قیمت آن نیست!! به نظر شما کدام گاراژ و پارکینگی میتواند T 282B را در خود جای دهد؟!

300x207 - کامیون های عجیب

Untitled 1 2 300x207 - کامیون های عجیب

۸- آخرین کامیون یا بهتر است بگوییم آخرین هتل-اتوبوس ما نیز متعلق به کشور آلمان است. این هتل متحرک روزانه مسافران زیادی را جا به جا میکند و به نظر میرسد بیشترین استفاده آن برای جا به جایی توریست ها میباشد. اتاق های داخلی این هتل-کامیون بسیار شیک بوده و همانطور که در تصویر مشخص است ظرفیت مسافرگیری در ۳ طبقه را داراست.

300x215 - کامیون های عجیب

Untitled 2 300x215 - کامیون های عجیب

ابراهیم تحصیلات خود را در رشته ی مدیریت تبلیغات و بازاریابی به اتمام رسانده و در سالهای گذشته علاوه بر مدیریت تیم های اجرایی متعدد، مقالات مختلفی در مجلات، روزنامه ها و فضای مجازی معتبر منتشر نموده است. ابراهیم در حال حاضر مدیر بازاریابی و تبلیغات آسان بار است.

یک پیام

Leave a Reply