علاءالدین بروجردی: انصافا شغل رانندگی سخت است - آسان پدیا
d82931b1baa25f8e2675f 1080x608 - علاءالدین بروجردی: انصافا شغل رانندگی سخت است

علاءالدین بروجردی: انصافا شغل رانندگی سخت است

در جلسه ای با حضور علاءالدین بروجردی نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی، مشکلات و مطالبات شرکت های حمل و‌نقل بار و مسافر و رانندگان این شهرستان بررسی شد.

علاءالدین بروجردی نماینده مردم بروجرد و اشترینان در مجلس شورای اسلامی در این جلسه خاطرنشان کرد: مجلس باید در زمینه مطالبات صنوف حمل و نقل به مسئولیتهای خود عمل کند در بحث ضرورت وجود جایگاه مناسب پایانه بار ۱۰ هکتار زمین درنظر گرفته شده است که امیدواریم با ورود سرمایه گذار و همکاری و همدلی صنوف حمل و نقل نهایی شود.

وی تصریح کرد: در حوزه حمل و‌نقل مسافر نیز بحث مقابله با دلالان و مسافربرهای شخصی بطور جدی پیگیری می شود و نگرانی شرکت های مسافربری باید به سرعت و با ورود سختگیرانه پلیس حل شود.

وی افزود: احداث دور برگردان مناسب و استاندارد در نزدیکی ورودی پایانه مسافربری توسط دستگاه های متولی را خواستار شد.

بروجردی با تاکید بر مقوله ایمنی و لزوم کاهش تلفات جاده ای افزود : برای احداث زیرگذر و ایجاد راه دسترسی مناسب در مقابل پادگان فنی مهندسی نیازمند کار مشترک راهداری و پادگان مهندسی بروجرد هستیم.

انصافا شغل رانندگی سخت و زیان آور است

 

عباس شرفی مدیرکل راهداری و حمل و‌نقل جاده ای لرستان نیز گفت: از ابتدای خرداد ماه سال جاری شاهد اعتراض رانندگان در کشور بودیم که مشکلات و‌ درخواست های آنان در سطح وزارتخانه ها، سازمان راهداری و‌حمل و‌نقل جاده ای و کمیسیونهای مربوطه در مجلس شورای اسلامی در حال پیگیری است.

شرفی افزود: از مهمترین مشکلات رانندگان و صنوف حمل و‌نقل می توان به :

۱٫عدم تناسب قیمت بارنامه ها با شرایط اقتصادی موجود

۲٫خدمات بیمه ای محدود و نامناسب و

۳٫وجود واسطه ها در صنعت حمل و‌نقل اشاره کرد.

وی تصریح کرد: سازمان راهداری و‌حمل و‌نقل جاده ای تمام وقت پیگیر حل مشکلات رانندگان است و تا حد ممکن در این زمینه تلاش می کند.

مصطفی ملکی صادقی معاون حمل و‌نقل راهداری و حمل و نقل جاده ای لرستان از اقدامات مثبت این اداره کل برای پاسخگویی به مطالبات رانندگان خبر داد و گفت:

برای تامین چهار مطالبه مهم رانندگان تحت پوشش تامین اجتماعی اعم از بیمه تکمیلی، اعمال قانون سخت و زیان آور بودن برای شغل رانندگی با شرایط خاص، منتفی شدن افزایش حق بیمه و تامین لاستیک و لوازم یدکی با قیمت مناسب در دو ماه گذشته پیشرفتهای خوبی حاصل شد و اقدامات مثبتی برای تامین مطالبات رانندگان در استان لرستان صورت گرفت.

 

انصافا شغل رانندگی سخت و زیان آور است

 

معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و‌حمل و‌نقل جاده ای لرستان برخورد جدی با شرکت های حمل و‌نقل متخلف در کمیسیون‌ماده ۱۲، تعطیلی یکی از شرکتهای متخلف حمل و‌نقل بروجرد، تشدید نظارت بر وضعیت ظاهری و امکانات شرکت های حمل و‌ نقل را به عنوان بخشی از اقدامات انجام شده برشمرد.

ملکی صادقی اظهار کرد: سازمان راهداری و‌حمل و‌نقل جاده ای برای حمایت از رانندگان برنامه هایی از قبیل ایجاد بازارگاه های الکترونیکی و حذف فیزیکی بارنامه ها را در دستور کار دارد.

وی گفت: اوایل خرداد امسال فرم صورتحساب هزینه های مترتب بر بارنامه طراحی و به شرکت های حمل و نقل کالا ابلاغ شده است و همه شرکتها ملزم به استفاده از کارتخوان و ارائه صورتحساب همراه با بارنامه هستند.

معاون حمل و‌نقل راهداری و‌حمل و‌نقل جاده ای لرستان گفت: شهرستان بروجرد از نظر حمل و‌نقل بار وضعیت خاصی دارد زیرا یک سوم رانندگان بار استان به تعداد ۵ هزار نفر در قالب ۱۴ شرکت حمل و نقل در این شهرستان فعالیت دارند.

وی بر ضرورت احداث پایانه بار و شهرک حمل و‌نقل متناسب با نیاز این شهرستان تاکید کرد و گفت: در حال حاضر پایانه بار شایسته این شهرستان وجود ندارد که امیدواریم هرچه زودتر با ورود نمایندگان شهرستان در مجلس شورای اسلامی، مکان یابی مناسب انجام و با مشارکت بخش خصوصی شاهد احداث پایانه بار بروجرد و ساماندهی و تجمیع بار باشیم.

ملکی صادقی گفت: در حال حاضر بحث محاسبه قیمت حمل بار با معیار تن- کیلومتر و تعیین نرخ براساس شرایط جغرافیایی در دستور کار است همچنین در زمینه تحویل لاستیک با نرخ مصوب دولتی، از روز شنبه ۲۳ تیرماه با همکاری صنعت، معدن و‌تجارت حواله لاستیک توزیع خواهد شد.

در این جلسه که معاونان راهداری و حمل و‌نقل جاده ای لرستان، رئیس اداره کالا، نمایندگان صنوف حمل و نقل و رانندگان بروجرد حضور داشتند، مطالبات فعالان این عرصه مطرح و بررسی شد.

کوثر کارشناس دیجیتال مارکتینگ است و به علت استعداد و علاقه زیادی که در زمینه بازاریابی و تبلیغات آنلاین دارد در این حوزه فعالیت می‌کند.

پاسخی بگذارید