زمان مطالعه: ۲ دقیقه

رنو با تولید هاچبک های اسپورت RS کار فوق‌العاده‌ای انجام داده است. این خودروساز فرانسوی همچنین به خاطر تولید برخی از بهترین خودروهای تجاری در قالب بخش رنو اسپورت شناخته شده است اما اینجا چیز کاملاً متفاوتی را داریم.

این کامیون رنو T High ریسینگ ادیشن نام داشته و البته توسط رنو ساخته نشده است. حداقل توسط بخش خودروسازی معرفی نشده است! بخش رنو تراکس که از سال ۲۰۰۱ تاکنون بخشی از گروه ولوو بوده مسئول تولید این کامیون ویژه است. شایان ذکر است بخش رنو تراکس از بخش خودروسازی رنو کاملاً جداست.

اما با این تفاسیر نام رنو و رنو تراکس مشترک بوده و البته بخش خودروهای تجاری کارهای لجستیکی مربوط به تیم فرمول یک رنو را نیز انجام می‌دهد.(کامیون های برقی رنو سال ۲۰۱۹ به بازار می‌آیند،برای مشاهده کلیک کنید)

کامیون رنو RS، اسپرت و چابک

ظاهر فرمول یک در کامیون رنو

این کامیون همان‌گونه که مشاهده می‌کنید از طرح فرمول یک یعنی رنگ زرد و مشکی در بدنه و کابین بهره گرفته است. این کامیون ویژه دارای آینه‌های جانبی، جلو پنجره و نشان‌های مشکی است که هماهنگی فوق‌العاده‌ای با رنگ زرد جذاب بدنه دارد.

به همین منوال رینگ‌ها نیز به منظور هماهنگی با رنگ بدنه رنگ زرد را داشته و کابین نیز به صندلی‌ها و غربیلک فرمان ریکارو که هر دو چرمی بوده و دوخت‌های زرد دارند مزین شده است. داشبورد نیز طرح کربنی داشته و ورودی‌های هوا و کمربندهای ایمنی نیز رنگ زرد را پذیرا شده‌اند.

کامیون رنو RS، اسپرت و چابککامیون رنو RS، اسپرت و چابک

تغییرات فنی این کامیون رنو

این کامیون رنو از نظر فنی تغییری نداشته اما پیشرانه ۶ سیلندر ۱۳ لیتری دیزلی آن قدرت ۵۲۰ اسب بخاری دارد که دو برابر قدرت رنو مگان RS می‌باشد. البته گشتاور کامیون رنو تراکس به ۲۵۵۰ نیوتون متر می‌رسد. رنو تراکس تنها ۹۹ دستگاه از T High ریسینگ ادیشن خواهد ساخت.(تولید کامیون های رنو در داخل کشور)

برای مشاهده جزئیات این کامیون رنو کلیپ زیر را تماشا کنید

منبع: پدال