زمان مطالعه: ۳ دقیقه

مبلغ حق بیمه رانندگان تغییر می‌کند

به تازگی رانندگان ناوگان حمل‌ونقل عمومی جاده‌ای و به خصوص رانندگان فعال در بخش سواری کرایه، انتقاداتی را در شبکه‌های اجتماعی نسبت به افزایش حق بیمه پرداختی خود مطرح کرده‌اند که این موضوع منجر به پیگیری کانون سراسری انجمن‌های صنفی رانندگان سواری کرایه کشور به منظور روشن شدن وضعیت مبالغ پرداختی به عنوان حق بیمه رانندگان ناوگان عمومی شده است.

به گزارش تین‌نیوز، دبیر کانون سراسری انجمن‌های صنفی رانندگان سواری کرایه کشور در این مورد در یک گروه تلگرامی و در جمع فعالان سواری کرایه کشور نوشت: با توجه به مسایل پیش آمده اخیر و صدور فیش‌های متفاوت بیمه، برای رانندگان و رواج شایعه قطع یارانه دولت، به مدیریت بیمه تامین اجتماعی مراجعه شد.

 

*افزایش حق بیمه رانندگان جدیدالورود، برای مطالعه کلیک کنید

شایعه قطع یارانه رانندگان

حمید حسین‌زاده با بیان‌این که در مراجعه به مدیریت تامین اجتماعی خواهان توضیح در خصوص مشکلات پیش آمده، به‌خصوص شایعه قطع یارانه رانندگانی که بعد از سال ۸۹ کارت هوشمند دریافت کرده‌اند، شده است، افزود: مدیریت بیمه اعلام کرده است که افرادی را که از بیمه یارانه‌ای استفاده می‌کنند و در اصل راننده نیستند شناسایی و یارانه آنها قطع خواهد شد.

به گفته حسین‌زاده، بر اساس اظهارات مدیریت بیمه، همچنین یارانه بیمه رانندگان درون‌شهری که بعد از سال ۸۹ بیمه شده‌اند، قطع و با نرخ آزاد محاسبه خواهد شد.

*افزایش حق بیمه رانندگان،چرا و چگونه؟برای مطالعه کلیک کنید

 

آسان‌بار،آسان‌پدیا،مبلغ حق بیمه رانندگان تغییر می‌کند

 

بیمه رانندگان جدید با نرخ آزاد ۳۴۰هزار تومان برای پایه دو و ۴۰۰ هزار تومان برای پایه یک است

وی تاکید کرد: همچنین یارانه بیمه رانندگان برون‌شهری که بعد از سال ۱۳۹۵ کارت هوشمند گرفته‌اند، قطع و مانند افراد جدید‌الورود با نرخ آزاد حدود ۳۴۰ هزار تومان برای رانندگان پایه دو و حدود ۴۰۰ هزار تومان برای رانندگان دارای گواهینامه پایه یک حساب خواهد شد.

دبیر کانون سراسری انجمن‌های صنفی رانندگان سواری کرایه کشور خاطرنشان کرد: بر اساس اظهارات مسئولان بیمه؛ بیمه افرادی که به‌تازگی می‌خواهند کارت هوشمند دریافت کنند، با نر خ آزاد و بدون یارانه، با مبالغ اشاره شده محاسبه خواهد شد.

به گفته وی، آن‌چنان که مسئولان بیمه عنوان کرده‌اند «دولت مبالغ هنگفتی از بابت یارانه رانندگان به سازمان تامین اجتماعی بدهکار است».

به گزارش تین‌نیوز، حسین‌زاده تاکید کرد: به گفته مسئولان بیمه، دلیل دیگری که موجب انجام این اقدامات شده «استفاده تعداد زیادی از افراد متفرقه غیر راننده، از مزایای بیمه رانندگان است که این موضوع موجب بالا رفتن مبلغ یارانه پرداختی شده و دولت را از پرداخت تنها مورد حمایتی خود از رانندگان حرفه‌ای ناتوان می‌کند».

این فعال صنفی افزود: متاسفانه تاکنون سازمان تامین اجتماعی هیچ‌گونه بخشنامه یا دستورالعمل مشخصی در خصوص تغییرات اعمال شده صادر نکرده است و شنیده می‌شود که نرخ‌های اصلی که بالاتر از نرخ‌های کنونی خواهد بود از خرداد به‌بعد اعمال خواهد شد.

 

آسان‌بار،آسان‌پدیا،مبلغ حق بیمه رانندگان تغییر می‌کند

به گفته وی این در حالی است که بخشنامه رسمی بیمه با موضوع دستمزد مبنای کسر حق بیمه در سال ۹۷، حداکثر افزایش نرخ حق بیمه ۱۹.۵ درصد اعلام شده است.

*بیمه نامه باربری چیست و چه تعهداتی دارد؟بخوانید

دبیر کانون سراسری انجمن‌های صنفی رانندگان سواری کرایه کشور گفت: اگر واقعا قصد سازمان تامین اجتماعی حذف افراد غیر راننده استفاده کننده از یارانه بیمه رانندگان است راهش این نیست که به‌طور فله‌ای و به یکباره کلیه افرادی را که ازسال ۸۹ ویا ۹۵ به بعد تحت پوشش بیمه رانندگان قرار گرفته‌اند،حذف کند بلکه شایسته است در هماهنگی با سازمان راهداری و انجمن‌های صنفی نسبت به شناسایی افراد غیر راننده اقدام نماید که در این خصوص ما بارها آمادگی خود را اعلام نموده و الان هم اعلام می‌کنیم.

حسین‌زاده خاطرنشان کرد: ضروری است سازمان تامین اجتماعی، نسبت به تغییرات انجام شده که موجب بلاتکلیفی و سردرگمی تشکلات و رانندگان شده است تامل نموده و انجام این تغییرات را جهت هماهنگی‌های بیشتر و اتخاذ برنامه و سیاست یکپارچه‌تر، متوقف کند.

 

 


منبع: تین نیوز