تسلا سمی از آن‌چه انتظار می‌رفت ارزان‌تر است! - آسان پدیا
سمی - تسلا سمی از آن‌چه انتظار می‌رفت ارزان‌تر است!

تسلا سمی از آن‌چه انتظار می‌رفت ارزان‌تر است!

کشنده تمام برقی تسلا سمی (Semi) بدون تردید بسیار تأثیرگذار است و آن‌طور که کمپانی سازنده اعلام کرده، وقتی خالی از بار باشد صفر تا صد آن برابر با پنج ثانیه است که واقعاً حیرت آور است، و حتی وقتی ظرفیت بار۸۰,۰۰۰ پوندی (حدود ۳۶۰۰۰ کیلوگرم) آن تکمیل شده باشد، شتاب صفر تا صد آن فقط ۲۰ ثانیه خواهد بود. با این اعداد و ارقام می‌توان نتیجه گرفت شتاب اولیه این کشنده برقی از شتاب اولیه بوگاتی شیرون دست کمی نخواهد داشت. فقط یک نکته مهم باقی مانده است که ایلان ماسک، بنیانگذار تسلا موتورز، در مراسم رونمایی از آن حرفی نزد و آن هم چیزی نیست جز قیمت. در ابتدا هراس‌هایی وجود داشت که این کشنده برقی از کشنده‌های دیزلی معمولی بسیار گران‌تر باشد و برخی از کارشناسان تخمین می‌زدند قیمت آن از ۲۵۰,۰۰۰ دلار هم بیشتر فراتر برود، با این حال، به تازگی مشخص شده است که تسلا سمی از آن چه انتظار می‌رفت بسیار ارزان‌تر است. بنا به گفته ایلان ماسک نسخه‌ای از سمی که با یک بار شارژ ۳۰۰ مایل راه می‌پیماید ۱۵۰,۰۰۰ دلار و نسخه ۵۰۰ مایلی فقط ۱۸۰,۰۰۰ دلار قیمت خواهد خورد. گفتنی است قیمت بیشتر کشنده‌های دیزلی چیزی در حدود ۱۲,۰۰۰ دلار است پس قیمت تسلا سمی آن قدرها هم که کارشناسان فکر می کردند نجومی نیست.

semi 300x225 - تسلا سمی از آن‌چه انتظار می‌رفت ارزان‌تر است!

البته ایلان ماسک قبلاً اعلام کرد بود که هزینه استفاده از سمی ۱٫۲۶ دلار در هر ۱۰۰ مایل خواهد بود که این هزینه برای یک کشنده دیزلی ۱٫۵۱ دلار است، پس با این حساب باز هم خریدن تسلا سمی مقرون به صرفه‌ خواهد بود. این را هم در نظر داشته باشید که تسلا سمی به یک باتری ۱ مگاوات ساعتی گران‌قیمت مجهز است که فقط با یک بار شارژ می‌تواند نیروی لازم برای پیمایش ۵۰۰ مایل را تأمین کند، پس با این قیمت‌ها واقعاً می ارزد!

سمی2 300x225 - تسلا سمی از آن‌چه انتظار می‌رفت ارزان‌تر است!

ابراهیم تحصیلات خود را در رشته ی مدیریت تبلیغات و بازاریابی به اتمام رسانده و در سالهای گذشته علاوه بر مدیریت تیم های اجرایی متعدد، مقالات مختلفی در مجلات، روزنامه ها و فضای مجازی معتبر منتشر نموده است. ابراهیم در حال حاضر مدیر بازاریابی و تبلیغات آسان بار است.

پاسخی بگذارید