توقف مونتاژ کامیون های ولوو در ایران از تاریخ 2 مهرماه 97 - آسان پدیا
توقف مونتاژ کامیون های ولوو در ایران از تاریخ 2 مهرماه 97

توقف مونتاژ کامیون های ولوو در ایران از تاریخ ۲ مهرماه ۹۷

توقف مونتاژ کامیون های ولوو در ایران از تاریخ ۲ مهرماه ۹۷

شرکت کامیون سازی «ولوو» روز دوشنبه ۲ مهر (۲۴ سپتامبر) اعلام کرد به دلیل بازگشت تحریم‌های آمریکا علیه اقتصاد ایران فرآیند سوارکردن قطعات (مونتاژ) کامیون‌ های خود در ایران را متوقف کرده است.

 

خروج امریکا از برجام و تحمیل تحریم‌های اقتصادی از سوی دونالد ترامپ

رئیس‌جمهوری ایالات متحده سبب شد بسیاری از شرکت‌های اروپایی در زمینه همکاری‌های تجاری خود با ایران تجدیدنظر کنند. تحریم ها علیه ایران در ۶ اوت توسط دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا اعمال شد. او آمریکا را از معامله هسته‌ای با ایران بیرون کشید و شرکت‌های سراسر اروپا را مجبور کرد در سرمایه‌گذاری‌های خود در ایران تجدید نظر کنند. قبل از اعمال تحریم‌ها ولوو تصریح کرده بود که ایران می‌تواند قطب اصلی صادرات آن در بازارهای منطقه خلیج فارس و شمال آفریقا باشد.

در حالی که ولوو پیشتر از گسترش فعالیت هایش با شریک تجاری خودرو، سایپا دیزل خبر داده بود، سخنگوی ولوو گفت که این گروه کامیون سازی دیگر نمی‌تواند مبلغی بابت قطعات فرستاده شده به ایران دریافت کند پس تصمیم گرفت در ایران فعالیت نکند. ( در مورد ولوو در گذر زمان بخوانید )

 

توقف مونتاژ کامیون های ولوو در ایران از تاریخ 2 مهرماه 97

ولوو دیگر نمی‌تواند از طریق بانک‎های ایران بابت قطعات خودرو و خدمات دستمزد دریافت کند

فردریک ایوارسون، سخنگوی ولوو در اینباره گفت که این شرکت دیگر نمی‌تواند از طریق بانک‎های ایران بابت قطعات خودرو و خدمات دستمزد دریافت کند و به همین علت تصمیم گرفته است به همکاری خود با ایران پایان دهد.  آقای ایوارسون در ادامه افزود که به دلیل تحریم‌های ایالات متحده، ادامه دادن رابطه تجاری با ایران می‌تواند به این شرکت ضربه‌های جبران‌ناپذیری وارد کند و به همین علت برای این شرکت راهی جز پایان بخشیدن به همکاری با ایران وجود ندارد.

اتحادیه اروپا برای محافظت از شرکت‌هایش قانونی اجرایی کرده است. آمریکا بانک ها را تهدید کرده است اگر با شرکت‌های ایرانی داد و ستد کنند، واشنگتن آنها را از سیستم مالی آمریکا حذف می کند.

 

 

در فیلم بالا تست فرمان کامیون ولوو با یک همستر را مشاهده کنید، این کامیون سازی به تست های جالب برای کامیون های خود نیز بسیار معروف است.

 

 

توقف مونتاژ کامیون های ولوو در ایران از تاریخ 2 مهرماه 97

همکاری ولوو با سایپا دیزل

شرکت سوئدی ولوو در سال‌های اخیر با «سایپا دیزل» که بخشی از شرکت خودروسازی سایپا ایران بود، همکاری می‌کرد و سوارکردن قطعات خودروهای سنگین در ایران را بر عهده داشت. بیش از۳۵۰۰ کامیون ولوو در سایپا دیزل تا ماه مه امسال و پیش از ورود به سال مالی جدید مونتاژ شدند و با اینکه قرار بود در مجموع ۵۰۰۰ خودرو مونتاژ شوند، اما ولوو برای جلوگیری از مشکلات مرتبط با تحریم‌ها، پروژه خود در ایران را متوقف کرد.

 

منبع: finds و جوان خودرو

کوثر کارشناس دیجیتال مارکتینگ است و به علت استعداد و علاقه زیادی که در زمینه بازاریابی و تبلیغات آنلاین دارد در این حوزه فعالیت می‌کند.

۲ پیام

دیدگاهتان را بنویسید